تاریخ درج خبر : 1391/10/08
کد خبر : ۸۲۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کناره گیری دو تشکل دانشجویی و اعتراض شدید به سیستم مدیریتی‌ دانشگاه علوم‌ پزشکی یاسوج

با توجه به رد صلاحیت‌ها در انتخابات‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خصوصاً رد صلاحیت‌های صورت گرفته اخیر در انتخابات شورای صنفی دانشگاه و همچنین وجود فضای غیر شفاف فرهنگی، دو تشکل دانشجویی  در اقدامی بی سابقه از تمامی فعایت های فرهنگی ، دانشجویی به نشانه اعتراض به وضع موجود و سیستم مدیریتی دانشگاه اقدام به کناره‌گیری کردند.

به گزارش سایت استان، متن کامل بیانه‌های دو تشکل دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و وحدت اسلامی دانشجویان علوم پزشکی یاسوج بدین شرح است.

هر کس روشنی دهد عاقبتش دار است…
با عرض سلام و تبریک خدمت معاونت دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
احترامآ موفقیت این معاونت در دلزده و دلسرد کردن جمع کثیری از دانشجویان برای هر کار فرهنگی و یکدست کردن جو سیاسی، فرهنگی دانشگاه و همچنین برگزاری انتخابات پرشور و با صلابت !!! شورای صنفی علی الخصوص در دانشکده های پزشکی، پرستاری و مامایی را تبریک می گوییم!!
چون اینان می دانند که هر وقت انتخابات، بدون فیلترهای ساختگی و سلیقه‌ای مانند شورای دانشجویی، برگزار شود  خیلی ها از اسب بخت، به زمین سخت خواهند افتاد! به همین خاطر تعلیق می کنند، تهمت می زنند و در پاسی از شب با سامانه‌ی پیامکی شان پیام می دهند که مجاز به شرکت در انتخابات نیستید! دلیل حذف های ناجوانمردانه ی  حق طلبان چه می تواند باشد به جز آگاهی از شکست! نکته قابل ذکر این که از تمامی اعضای شورای دانشجویی دانشگاه تنها دو عضو دانشجو می باشند که این دو عضو نیز خط فکری شان بر همگان واضح و مبرهن است؛ برای اثبات گفته هایمان تقاضامندیم که رفراندومی برگزار شود تا دانشجویان فهیم دانشگاه قضاوت کنند که ما حسن شهرت نداریم یا آنان که انگ عدم حسن شهرت را بر پیشانی ما زدند.
البته قضاوت دانشجویان از قبل معلوم است؛ چرا که به حد نصاب نرسیدن آرای  دانشجویان دانشکده های پزشکی، پرستاری و مامایی خود مهر تاییدی بر گفته‌های ماست.
مسلمآ اگر ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم دست به دست هم می‌دادند که چنین ترکیب بی نظیر و یکدستی را دست چین کنند موفق به این امر نمی شدند !! این امر خطیر فقط از عهده ی یک نهاد و آن هم معاونت دانشجویی، فرهنگی علوم پزشکی یاسوج بر می آید.
همانطور که ظهر امروز دوستان تشکل وحدت اسلامی در اعتراض به فضای امنیتی و غبارآلود دانشگاه در اقدامی  کم نظیر عطای ماندن را بر لقای آن بخشیدند ما هم در اعتراض به یکسال عدم فعالیت و تعلیق تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و همچنین رد صلاحیت‌های بی دلیل اخیر، کج سلیقگی مسئولین دانشگاه، شفاف نبودن تصمیم گیری‌ها و دخیل بودن دست های پنهان، رسمآ اانحلال تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را  اعلام کرده  و من بعد  بنابر صلاحدید اعضا شورای مرکزی این تشکل عزلت نشینی و بغض در گلو شکستن را اختیار می کنیم تا حضور ما بیش از این موجب رنجش خاطر عده ای متحجر نشود؛ هم آنان که حضور هر کس غیر از همفکرانشان را تاب تحمل ندارند و مدام در پی سرکوب منتقدان خود می باشند.
در پایان از همه دانشجویانی که در این سالها یار و یاورمان بودند کمال تقدیر و تشکر را داریم.در ضمن از این به بعد هر شخص یا گروهی که با نام تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در فضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج فعالیت کند هیچ بهره‌ای از نحله‌ی فکری ما نبرده است.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
شکست در نهضتی که برای خدا باشد نیست…

 

 می رویم تاهمیشه بمانیم…

باعرض سلام وتسلیت به محضر مبارک دانشجویان عزیز، دانشجویان شریفی که  نمایندگانشان برای جزئی ترین مسائل باید دست به دامان نهادهایی مانند شورای دانشجویی دانشگاه شوند تا شاید حسن شهرتشان تایید شود! متاسفانه در طول چند ماه اخیر در دانشگاه کوچکمان شاهد بزرگترین غمها بر سینه ی پاک دانشجویان بودیم غمی به نام عدم تایید صلاحیت، مساله ای که باز هم مثل همیشه نشان داد که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گلویی خوش تراش از برای بریده شدن دارند چون اینان می دانند که هر وقت انتخابات بدون فیلترهای ساختگی و سلیقه ای برگزار شود خیلی ها از اسب بخت، به زمین سخت خواهند افتاد! دانشجویان اگرچه ساکت اند ولی زبان بسته نیستند، حرف‌هایی که ما می زنیم بیش از آنکه توصیه باشند توصیف هستند ما به  کسی چراغ سبز نشان نمی دهیم بلکه از وجود چراغهای سبز برای دوستان خبر می دهیم، کاش خیلی ها فقط بی سود بودند و حداقل بر ضرر نبودند؛ چه بگوییم که در این دانشگاه همیشه آدم فریادی در سینه دارد، تعلیق می کنند، تهمت می زنند و در آخر در ساعت دوازده شب با سامانه ی پیامکی شان پیام می دهند که مجاز به شرکت در انتخابات نیستید! دلیل حذف های ناجوانمردانه ی حق طلبان چه می تواند باشد به جز آگاهی از شکست! آری هنگامی که برابری با قدرت در توان نباشد و امید برابری هم نباشد در فرومایگان سازشی درونی رخ می دهد و گاهی این سازش راهی به ستایش می برد، ولی اینان بدانند که قامت بلند انسانیت ما رشیدتر از آنست که بتوانیم چنین زخم لاعلاجی را بر پیشانیمان ببینیم. متاسفانه وقتی عده ای منفعت طلب به خود اجازه می دهند بر شیشه ی دین ما سنگ الحاد بزنند و هر رفتاری از ما را محصول توطئه ناکسان و وسوسه‌ی ابلیسان بدانند و در ظرف پندار وارونه ی خویش،ما را سرچشمه ی آفات و پراکننده ی شبهات بدانند و هر خلاقیت فرهنگی را مصداق تهاجم فرهنگی بدانند بیش از این صلاح نیست که ما بمانیم همان بهتر که ما هم به قول امام علی (ع) استخوان در گلو بفشاریم و در کنج یا قفسی منزوی شویم.
به زبان ساده می گوییم ما اعضای شورای مرکزی تشکل وحدت اسلامی بیش ازاین نمی توانیم با این سیستم مدیریتی دانشگاه ادامه دهیم و چشم خود را بر چنین رد صلاحیت های سلیقه ای ببندیم آخر همیشه همه جا شنیده ایم که رد صلاحیت انتخابات را به انتصابات تبدیل می کند. از بس در مقابل سلایق تنگ شما کوتاه آمدیم دیگر احقاق حقوق دانشجویان از توانمان خارج شده است، متاسفانه فضای غبار گرفته دانشگاه،حذف های ناجوانمردانه و خارج از اصول و قانون توان تنفس در فضای فرهنگی دانشگاه را از ما گرفته است و در طول این چند ماه کف آرزوهایمان جای سقف آرزوهایمان را گرفته است شما حتی قلم و کاغذ را هم از ما دریغ کردید!!

ترسمان از این است که بیش از این در این سیستم ماندن وادارمان کند که برای خوشآمد شما مجبور شویم اصول حق طلبی را زیر پا بگذاریم ولی در پایان بدانید اگر دنیایمان را به کوچکی یک بطری کنید وما را در آن زندانی کنید با “ها”ی خود آزادی را بر دیواره ی آن حک خواهیم کرد.

بدین وسیله ما اعضای شورای مرکزی “تشکل وحدت اسلامی دانشجویان” استعفای خود را امضا و پایان فعالیت های فرهنگی خود را در اعتراض به شرایط فعلی رسما اعلام می نماییم .در ضمن از این به بعد هر شخص یا گروهی که با نام تشکل وحدت اسلامی در فضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج فعالیت کند هیچ بهره ای از نحله ی فکری ما نبرده است .
لازم است در آخر از تک تک دانشجویان عزیز این دانشگاه که همیشه در سختی ها تنها یاورانمان بودند نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشیم.

تشکل وحدت اسلامی دانشجویان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یه قدیمی گفت:

  راستی آقای یوسفی توهم کاخ پوشالی از کجا به فکر فکورت خطور کرده؟

 • یه قدیمی گفت:

  میدونید اشکال کار شماها چی بود؟ شما درک نکردید که یه چیزایی خط قرمزن . توکتاب خدام حدودش مشخص شده . به حجاب چادری ها توهین کردید بدون اینکه بفهمید اعتقاد چیه. به مقدسات آدما توهین کردید بدون اینکه بفهمید بعضی ها به خاطر این مقدسات جون دادن. هر کی نشناسه من بهتر از بقیه شماها رو میشناسم. مواظب باشید اعتقاد کسی رو خراب نکنید . بفهمید خط فکری چیه و بدعت یعنی چی.

 • به تو چه گفت:

  … نتیجه نمیده باور کن
  زور الکی نزنید
  راستی چرا به بچه ها نمیگین علت کناره گیریا این بود که قدرت ادارشونو نداشتین و به بهونه هایی که بالا گفتین تمومش کردین

 • ... گفت:

  امیدوارم اقدامتون تو همچین جوی نتیجه بده……

 • ... گفت:

  کارتون عالی بود بچه ها……………

 • بتول گفت:

  مرسی ازتون

 • احسان یوسفی گفت:

  متاسفانه انچه که امروز در کشور ما باب شده است به جای آنکه نگاه ها و قلم های منقد دانشجویان سربلند را تحمل کنند یا در برابر نطق های آنان پاسخگو باشند راهی جز رد صلاحیت که نشان دهنده ضعف بینش فکری و عدم اعتدال رفتاری مسولین است را در پیش گرفته اند.

  متاسفانه مسولین ناکارآمد فضا را به قدری محدود کرده اند که پیشگامان دانشگاه همان دانشجویان اگاه و بیدار ایران عزیز دیگر جایی در مکتب مقدس درس و دانشگاه ندارد هرچند که به گمان خود می اندیشند که چاره آرام کردن دانشجو خفقان است اما گویا مسولین کم سواد! به دلیل عدم اطلاع از تاریخ گذشته ایران فراموش کرده اند که آگاهی چشم اسفندیار است و یقینا این دانشجویان رشید و با صلابت که امروز به خاطر نگاه محدود و گزینشی مسولین به خیال خام خود رد صلاحیت شده اند آتش زیر خاکسترند. و بترسید از روی که قلم های دانشجویان استوار گردد و نطق نافذشان فضای دانشگاه را در بر گیرد ، یقینا اگر این رویه باز هم ادامه داشته باشد و مسولین ارزشی! بخواهند بیش از این در قبال نیروی عظیم و جنبش دانشجوی انجمن اسلامی و وحدت اسلامی بایستند راهی جز خداحافظی با دانشگاه و تسلیم شدن در برابر دانشجویان را ندارد.
  همچنین لازم است به خاطر وحدت و یکپارچگی این ۲ تشکل دانشجویی که تن به دلت ندادند و حاضر به پذیرش قواعد این بازی یک طرفه از پیش تعیین شده نشدند تشکر کنم و به آرمان های اصلاح طلبانه ای که از این دوستان دگر اندیش و روشنفکر شناخت دارم درود می فرستم و برای موفقیت و کامیابی شما آرزوی سعادت و پیروزی را دارم و قطع به یقین در روزگاری نچندان دور مسولینی که برکاخ های پوشالی تکیه زده اند چاره ای جز پذیرش در برابر خواست دانشجویان فکور نخواهند داشت.
  * این اقدامات کنونی آینده ای روشن را برای دانشگاه متصور نمی کند و تک صدایی کردن دانشگاه راهی بس اشتباهیست که گذشتگان ان را اجرا و از اقدام خود پشیمان شدند*

 • a گفت:

  مابهتون می افتخاریم

 • میثم گفت:

  ما هم با شما هستیم…

 • علی گفت:

  عالی بود

 • رضا گفت:

  تا آخرش باهاتونیم

 • نازنین گفت:

  زنده باد دانشجو

 • رضا گفت:

  دمتون گرم

پربازديد