تاریخ درج خبر : 1391/03/30
کد خبر : ۸۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ریزگرد، دنا را فتح کرد

 

ریزگردها شب گذشته آسمان پرستاره کهگیلویه و بویراحمد را فراگرفت تا جلسه ای برای تعطیلی استان و پیشگیری از عوارض جانبی این پدیده تشکیل نشود.

به گزارش  مهر، سریال تکراری ریزگردها بار دیگر روز مرمان جنوب و جنوب غربی را خاکستری و نفس کشیدن را برای آنان سخت کرده است.

امروز صبح کهگیلویه و بویراحمدیها که از خواب بلند شدند، از آبی آسمان خبری نبود و خورشید نیز در پس ریزگردها گم شده بود با این حال همه بر سر کار رفتند تا ریه ها و ریزگردها روز را در کنار هم سپری کنند.

روز گذشته برخی استانهای جنوب و جنوب غربی همچون خوزستان و ایلام تعطیل بودند تا مردم این استانها مجبور نشوند در معرض هوای آلوده قرار گیرند اما در کهگیلویه و بویراحمد هنوز خبری از تشکیل شورای سلامت و مصوبه ای مبنی بر تعطیلی استان نیست.

این در حالی است که به مدد دستگاههای هواشناسی می توان اینگونه پدیده ها را پیش بینی و از تبعات آن پیشگیری کرد و به دنبال نوشدارو قبل از مرگ سهراب بود.

بی خبری از میزان آلودگی هوا

از 13 شهر کهگیلویه و بویراحمد تنها دو شهر یاسوج و گچساران دارای دستگاه سنجش آلودگی هستند و براین اساس تنها میزان آلودگی در این دو شهر مشخص است.

برای آگاهی از میزان آلودگی هوا با “اسلام جهانبخش” معاون محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست استان تماس گرفته شد تا این میزان از او پرسیده شود اما فرد دیگری جایگزینش شده است.

با این حال تماس با معاون جدید و کارشناسان دیگر میسر نشد تا در این روز آلوده حتی ندانیم چقدر گرد و غبار را در ریه هایمان دم و بازدم می کنیم و بدین ترتیب اطلاع رسانی در ضعیف ترین شکل ممکن نیز صورت نگرفت.

به احتمال زیاد امروز ستاد بحران استان تشکیل و فردا کهگیلویه و بویراحمد تعطیل می شود اما چه خوب بود همیشه نوشدارو را قبل از مرگ سهراب می دادیم.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد