تاریخ درج خبر : 1392/06/24
کد خبر : ۸۴۱۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مهره ای که برای سوختن چیده شد

سایت استان: در پی اتفاقات سیاسی که بر سر تعیین استاندار جدید استان در چند روز گذشته اتفاق افتاده است، آقای جاوید حیدری از مخاطبان سایت استان مطلبی را ارسال کرده است که در پی می آید:
انتخاب استاندار بومی مهمترین دغدغه این روزهای مردم و فعالان سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد است. دغدغه ای که از نشانه های بلوغ اجتماعی – سیاسی تلقی می شود. نوعی خود باوری و اتکای به نفس که محصول همزیستی و پیشرفت و توسعه توده های شهری شده با پیشینه اجتماع سنتی است.

52656
چالش بر سر انتخاب گزینه بومی که شاخص‌های منطبق با استانداردهای مدیریتی در سطوح کلان را نیز داشته باشد، مسئله مبارکی است. آنچه اما نامیمون به نظر می رسد سوء استفاده از موقعیت و دست انداختن افکار عمومی برای پیشبرد هدف‌های سیاسی کاذب و جاه طلبانه است. اتفاقی که در معرفی نام مهندس «موسی خادمی»به عنوان کاندید سمت مدیریت کلان استان از سوی نماینده محترم مردم شهرستان های گچساران و باشت، به روشنی خود را نشان داد. فردی قابل احترام با پیشینه کاری اجرایی و سابقه معاونت استانداری، با برنامه ریزی پیچیده وسیاسی از سوی تاجگردون به عنوان نماینده مجلس، ابتدا معرفی و سپس نامش محو می شود. مصاحبه و تائید علی محمد بزرگواری به عنوان یک اصولگرای تندرو در مجلس شورای اسلامی از مهندس خادمی، شکل بیمناکی از برنامه ریزی برای سوخت یک مهره ارزشمند سیاسی – اجرای را خبر می دهد.
با معرفی لیست نهایی گزینه های تصدی استانداری استان از سوی نمایندگان مجلس که همگی نیروهای غیر بومی اند، این فرضیه را بیشتر به حقیقت نزدیک می کند که نمایندگان محترم به جای همگرایی و ایجاد اتحاد و حمایت از نیروی بومی و آشنا به دردهای استان، دنبال معرفی گزینه هایی به وزارت کشور هستند  که بیشترین نزدیکی را برای کنترل اوضاع به خودشان دارد و نتیجه چنین عملی هم از صداقت سیاسی به دور است و هم پیامدی جز واگرایی و انفصال توان نیروهای سیاسی استان ندارد.
نمایندگان مجلس با تمام اختلافاتی که با فعالان سیاسی در نگاه حزبی و بینش سیاسی دارند باید بدانند که طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی حق انحصار و تعین پست ها را ندارند اگر چه باید با رفتاری اجماعی در تعیین بهترین گزینه ها برای مدیریت استان در همه رده ها تلاش کننده همچنین باید بدانند که فعالان سیاسی بیشترین هزینه برای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را پرداخته اند و آنها هم حق دارند برای تعیین مصادیق استاندار و حتی دیگر رده های مدیریتی استان اظهار نظر و اعمال پیشنهاد کنند.
با این حال فعالان سیاسی استان آنطور که می شناسم هدفی جز توسعه استان و تقلا برای رهایی از محرومیت سیاسی و اقتصادی ندارند، در این جدال، زیر آوار حمله‌ها مقاومت می کنند و به رغم افتراها و اتهاماتی مثل” گروه های افراطی”، ” افراط گرها” و…گزینه های اجماعی خود رادر خلوت و آرامش حمایت می کنند. رفتاری کاملا مدنی و سیاسی که نشانه ای بارز برای تکمیل روند دموکرتیزاسیون در کشور و در مقیاسی کوچک برای استان کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مارال از یاسوج گفت:

  بابا کی گفته بزرگواری پسر خاله دکتر هستش اونها فقط هم طایفه هستن والا اگه دکتر پسر خاله منه بزرگواری فقط یه فامیل خیلی دوره و چه از نظر اخلاقی چه سیاسی با هم خیلی توفیر دارن

 • ..... گفت:

  دربرابر نیروهای سیاسی دیگر جای بسی تائسف است

 • مهمان گفت:

  دوستان عزیزاینقدر دروغ ننویسید آقای موسی خادم پسر خاله بزرگواری نیست ازطرفی چون آقای بزرگواری از آقای خادم حمایت کرده باید آقای خادم زیر سوئال برود. بی انصافی بس است آقای خادم ازنیروهای ارزشی اصلاح طلبان است. حال فرض پسرخاله بزرگواری که نیست آیا باید موردبی حرمتی قرار گیرد.

 • گچساران گفت:

  سلام برخلاف بهرام که همیشه برسز اصول اصلاح طلبی باقی ماند غلام تاجگردون هیچگاه اصلاح طلب نبود وفقط استاد ……….. باراستی هاست دراوج اقتداراصلاح طلبان رفیق گرمابه وگلستان اقای جهرمی بود(عضوشورای نگهبان که بعد وزیر احمدی نژادشد)الان هم که عضو فراکسیون رهروان ولایت است در انتخابات هم که سینه چاک برادر محسن بود حالا اوشده اصلاح طلب وبا بزرگواری افراطی ضداصلاح طلب تبانی میکند حاضراست پسرخاله بزرگواری استاندار شود ولی بهرام یا باقر موسوی نشود چون اینها برسراصول معامله نمی کنند ازخود نمی پرسید چرا وقتی تا نفر پنجم کاندیدای اصلاح طلبان درهرشهر ردصلاحیت میشوند وافراد پاک ومتدینی مثل رضا توفیقی ورضا عسکری به جرم اصلاح طلبی بارهابازداشت میشونداو تایید صلاحیت میشود ومورد اکرام اصولگرایان است کاش اینقدر شهامت داشت که بگوید من اصلاح طلب نیستم

 • جلیل گفت:

  اولا که تو این شورای که تشکیل شده غلام هم در نهایت گفته که نظر جمع را قبول دارم در ثانی اگر نیروی دیگری را در نظر داشت در همان جلسه اعلام می کرد شاید هم اصلاحطلبان استان را قبول نداشته وبزرگواری رو برای مشورت انتخاب کرده از غلام بعید نیست ثالثا با بهرام تاجگردون چه مشکلی داشتن هم بومی هم دل سوز استان البته مانند غلام اهل معامله نیستند مثل گزینه استانداری که پسر خاله بزرگواری را به بهرام تاجگردون ترجیح دادن و… این کد ها همه دال بر این دارد که غلام پایبند به فکر سیاسی نیست و قواعد بازی را رعایت نمیکند بزرگواری چماق بدست کفن پوش مرگ بر اصلاحات گویان به اصلاحطلبان استان که از غلام دعوت کرده بودن و نظر خواستن ترجیح داده شد چون ایشون فکر منافع خودش هست

پربازديد