تاریخ درج خبر : 1391/10/09
کد خبر : ۸۴۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دومین تئاتر شهر کشور در یاسوج افتتاح شد

سایت استان: با حضور معاون هنری وزیر‌ ارشاد دومین تئاتر شهر کشور در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

عصر شنبه و با حضور حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید شرف‌الدین ملک‌حسینی ، تنی چند از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان تئاتر کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان دومین تئاتر شهر کشور در یاسوج و در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی رسما افتتاح شد.

در این مراسم همچنین از تعداد 26 فیلم کوتاه 120 ثانیه‌ای با موضوع بصیرت همزمان با روز 9 دی روز بصیرت در مجموعه سینما تک اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایش دو فیلم از این تعداد رونمایی شد.

امین کمالوندی در مراسم افتتاح این مجموعه در جمع مسئولان وزارت ارشاد و هنرمندان تئاتر این استان اظهار کرد: تئاتر شهر یاسوج دومین مجموعه تئاتر شهر پس از استان البرز است که در این استان و برای هنرمندان شایسته کهگیلویه و بویراحمد و همه علاقه‌مندان به هنر تئاتر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کمالوندی ادامه داد: این مجموعه دارای دو سالن 130 نفره بلک‌باکس بوده که هر یک گنجایش 130 نفر را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این مجموعه همچنین دارای یک سالن روباز با ظرفیت 160 نفر بوده که برای نمایش‌های خیابانی در نظر گرفته شده است.

این مسئول افزود: همچنین دو سالن بلک‌باکس دیگر در دست ساخت بوده که پیشرفت 90 درصدی دارند که با تکمیل آن‌ها این استان از نظر زیرساخت‌های تئاتر در کشور نسبت به وسعت و جمعیت خود حرف اول را خواهد زد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد مجموعه هنرمندان این استان را متعهد دانست و گفت: تاکنون از سوی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی کوچکترین موضوعی که در تضاد با نظام جمهوری اسلامی باشد، ندیده‌ایم.

کمالوندی تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد را در کشور شاخص و پویا و دارای جایگاه برجسته دانست و گفت: راهیابی دو تئاتر این استان به جشنواره فجر خود نشان‌دهنده کار بزرگ هنرمندان تئاتر این استان است.

وی از مسئولان وزارت ارشاد خواست در زمینه توزیع اعتبارات، این استان و هنرمندان شایسته آن را به‌صورت ویژه ببینند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد