تاریخ درج خبر : 1391/10/10
کد خبر : ۸۵۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

شروع فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان

سایت استان: رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کهگیلویه و بویراحمد گفت:انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سطح استان فعالیت خود را آغاز کرد.

محسن مبارکی افزود : در راستای اصل 44 قانون اساسی و در اجرای سیاستها و برنامه های دولت در توزیع عادلانه منابع و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و با عنایت به آیین نامه ماده21قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، این انجمن در سطح استان و شهرستانهای تابعه استان تشکیل گردیده است.

وی اظهار کرد: قانون مذکور با هدف ترویج روش درست عرضه و استفاده از کالا و به کارگیری نتایج خدمات، مقابله با اخلال در عرضه کالا و خدمات، پیشگیری از احتکار، افزایش قیمتها و اضرار به غیر، کاهش خطرات جنبی ناشی از استعمال نادرست کالاها و خدمات، تعیین ضوابط قانونی حاکم بر تولید، توزیع، فروش و مصرف و برقراری نظام مناسب تحقیق و تعیین مرجع رسیدگی به تخلفات ناشی از جریان ناصحیح عرضه کالا و خدمات و پیش بینی راه های مناسب جبران خسارت وارده به مصرف کنندگان، ممانعت از بوجود آمدن بازارهای انحصاری و تلاش برای ایجاد بازار رقابتی وشفاف سازی بازار، پیگیری خدمات فروش و پس از فروش توسط وارد کنندگان، تولید گنندگان وعرضه کنندگان کالا وخدمات، اطلاع رسانی به مصرف کنندگان از طریق پورتال انجمنwww.Hami-ngo.ir و… تهیه شده است.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:قانون تشکیل انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، واسطه و پلی است میان مصرف کنندگان، اصناف و تولید کنندگان تا ضمن کمک به کنترل وضعیت بازار، از حقوق شهروندان که مصرف کنندگان اصلی کالاها و خدمات هستند حمایت نماید.

مبارکی تصریح کرد :تعامل با دستگاه‌های مرتبط با خدمات‌دهی به مردم و نقش آنان در تنظیم بازار از جمله مباحثی است در دستور کار انجمن مطرح است. رئیس انجمن حمایت از مصرف ‌کنندگان استان در ادامه به نقش رسانه در تبیین جایگاه این انجمن‌ها پرداخت و گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی را در شناساندن انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف ‌کنندگان می‌توانند ایفا کنند.

وی در پایان اضافه کرد:به منظور بهره گیری از خرد جمعی و مشارکت حداکثری مردم در اجرای قانون از عموم مصرف کنندگان عزیز که تمایل به ثبت نام و عضویت درانجمن فوق الذکر می توانند با دردست داشتن مدارک (کپی شناسنامه-کپی کارت ملی-دوقطعه عکس4*3)به آدرس: مجتمع ادارات – سازمان صنعت، معدن وتجارت استان (ساختمان شماره 1) مراجعه و ثبت نام کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد