تاریخ درج خبر : 1391/03/31
کد خبر : ۸۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اندرزیان: دانشجویان در اظهار نظر در کرسی ها آزاد هستند

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: تاکنون هیچ دانشجویی در این دانشگاه به دلیل اظهارنظر در کرسی‌های آزاداندیشی به کمیته انضباطی فراخوانده نشد و نخواهد شد.
خبرگزاری فارس: هیچ دانشجویی برای اظهارنظر در کرسی‌ها به کمیته انضباطی نرفته است

حجت‌الاسلام امرالله اندرزیان به فارس گفت: دانشجویان در کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه یاسوج کاملا آزاد بوده و تا جایی که فردی معاند نباشد طرح مسائل و دیدگاه‌ها در این کرسی‌ها منعی ندارد.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج برخی شایعات در زمینه فشار به دانشجویان و دعوت از آن‌ها بری حضور در کمیته انضباطی را برای طرح دیدگاه‌هایشان در کرسی‌های آزاداندیشی را به شدت رد کرد و گفت: حتی یک مورد هم دانشجویی نبوده که به این دلیل به حراست یا کمیته انضباطی رفته باشد.

اندرزیان گفت: کرسی‌های آزاداندیشی که از مطالبات به حق مقام معظم رهبری است به خوبی فضای دانشگاه‌ها را عوض می‌کنند که دانشگاه یاسوج نیز در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی فعالیت‌های خوبی را داشته است.

* کرسی‌های آزاد اندیشی فرصتی برای شنیدن صدای دانشجو است

وی، با اشاره به اهمیت توجه به منویات مقام معظم رهبری ادامه داد: در کرسی‌های آزاداندیشی فضای گفت‌وگو و احترام به نظر دانشجویان حکمفرما است.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: محیط دانشگاهی یک محیط فرهیخته است و دانشجویان صاحب‌نظر، فعال و پویا هستند که بر این اساس باید حرف آن‌ها شنیده شود.

اندرزیان ابراز داشت: کرسی‌های آزاداندیشی به خوبی شنیدن صدا و دیدگاه‌های دانشجویان را معنا داده که به موجب آن عصبانیت‌ها و اعتراضات دانشجویی بسیار کمتر می‌شود.

این استاد دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دانشجویان در کرسی‌های آزاداندیشی فرصتی برای ارائه نظرات موافق و مخالف خود پیدا می‌کنند تا این‌ها به صورت عقده درنیایند.

* گام‌های نخست در تحقق منویات رهبری برداشته شده است

وی تاکید کرد: لفظ برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی لبیک به دستور رهبری است ولی در ادامه این راه تلاش خواهیم کرد با ارائه یک سری برنامه‌ها و انتخاب افراد قوی، محتوای این کرسی‌ها را بالا ببریم.

اندرزیان خط قرمز کرسی‌های آزاداندیشی را اسلام و نظام دانست و خاطرنشان کرد: دانشجویان بدون عبور از این خط قرمزها در بیان دیدگاه‌های خود آزاد بوده و هیچ فشار یا تنبیهی برای ابراز دیدگاه‌های طرح شده در کرسی‌های آزاداندیشی به دانشجویان وارد نخواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج یادآور شد: با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها گام نخست برای تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده و از این به بعد باید به فکر محتوابخشی به این کرسی‌ها باشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج در پایان تاکید کرد: تاکنون هیچ دانشجویی در این دانشگاه به دلیل اظهارنظر در کرسی‌های آزاداندیشی به کمیته انضباطی فراخوانده نشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد