تاریخ درج خبر : 1391/10/13
کد خبر : ۸۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگ‌ترین مشکل دانشگاه علمی کاربردی استان مکانهای استیجاری است

سایت استان: رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که این دانشگاه هم‌اکنون شش هزار و 700 دانشجو دارد، فضاهای استیجاری را بزرگ‌ترین مشکل دانشگاه علمی کاربردی این استان دانست.

عباس ظریفی صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در مراکز علمی کاربردی باید فضای کارگاهی بیشتر باشد چراکه ارائه تسهیلات بانکی به این مراکز و واگذاری زمین به نرخ دولتی خواهد توانست بخش زیادی از مشکلات علمی کاربردی را برطرف کند.

این مسئول ارشد دانشگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد به برخی تنگناهای این مرکز دانشگاهی در استان اشاره کرد و گفت: فضای کنونی برخی مراکز متناسب با جمعیت دانشجویان نیست.

ظریفی ادامه داد: برخی از این مراکز از فضاهای استیجاری برای آموزش و کارگاه استفاده می‌کنند و این موضوع مشکلاتی را برای آن‌ها به‌وجود آورده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با بیان رسالت اصلی این دانشگاه افزود: دانشگاه علمی_کاربردی نیروی متناسب با نیاز جامعه را در همه بخش‌ها تأمین می‌کند و امروزه هر چه به نظام مهارتی اهمیت بیشتری داده شود، آینده صنعتی کشور و تولید و اشتغال بیشتر را تضمین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه موجب توانمندسازی و پویایی صنعت کشور و به تبع این استان می‌شود و در شرایط حاضر که در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم، تولید تکنولوژی و توسعه صنعت خواهد توانست راهگشای بسیاری از مشکلات ایجاد شده باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که اصلی‌ترین شاخص نظام آموزش صنعت و مهارت عبارت از حضور در کنار محیط کار است، تصریح کرد: به همین خاطر 60 درصد زمان تحصیل در بعضی مراکز باید در محیط کار باشد تا با مهارت‌ها و شرایط کار در این زمینه به خوبی آشنا شوند.

ظریفی به تعداد مراکز علمی کاربردی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: اکنون 12 مرکز علمی و کاربردی بخش خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت در این استان هستند.

وی به تعداد دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت: در کل مراکز علمی کاربردی ما تعداد شش هزار و 700 دانشجو به امر تحصیل مشغول هستند.

ظریفی از کد رشته‌‌ها نیز سخن به میان آورد و گفت: در دوره ترمی دانشگاه علمی_کاربردی کهگیلویه و بویراحمد تعداد 34 کد رشته کاردانی و همچنین 11 کد رشته کارشناسی و در دوره پودمانی 42 کد رشته کاردانی و 13 کد رشته کارشناسی وجود دارد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد