تاریخ درج خبر : 1391/10/13
کد خبر : ۸۵۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

میان ظرفیت ها ومحرومیت های استان تعادل ایجاد شود

سایت استان: نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بتوان با برنامه ریزی مناسب و نیازسنجی درست میان ظرفیت ها و محرومیت های موجود در این استان تعادل نسبی ایجاد کرد.

‘غلام محمد زارعی’  افزود: نمی توان از یک طرف به این همه ظرفیت ها و قابلیت های گوناگون منطقه بالید و از سوی دیگر شاهد اوج بی مهری ها و عمق محرومیت در مناطق مختلف این استان بود.

وی بیان کرد: این استان هم اکنون در زمینه ارزش افزوده و تولید در رتبه اول اما در زمینه برخورداری و توسعه یافتگی در رتبه آخر کشور قرار دارد.

زارعی استان کهگیلویه وبویراحمد را درحوزه های آب ، کشاورزی ، صنعت ، معادن ، نفت و گردشگری در کنار نیروی انسانی متخصص و متعهد سرشار و غنی دانست و اظهار کرد: تاکنون استفاده مطلوبی از این ظرفیت ها و قابلیت ها نشده است.

عضوکمیسون صنایع ومعدن مجلس شورای اسلامی مشارکت بخش خصوصی و توجه به امرسرمایه گذاری را به عنوان حلقه مفقوده در توسعه همه جانبه کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد و افزود: البته برای حضور پرنگ تر بخش خصوصی نیازمند توجه ویژه دولت و متولیان امور اقتصادی به این استان هستیم.

وی بخش گردشگری را به عنوان یک صنعت پویا مهمترین زمینه برای سرمایه گذاران در این استان دانست و تصریح کرد: صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک صادرات ایران آماده ارایه تسهیلات بانکی به متقاضیان امر سرمایه گذاری به صورت ارزی و ریالی است.

زارعی اظهار کرد: به گفته قائم مقام صندوق توسعه ملی هنوز هیچ گونه طرحی از سوی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در کهگیلویه وبویراحمد به این صندوق ارسال نشده است.

وی ضمن انتقاد از برخی متولیان امور اقتصادی و دستگاه های متولی ، افزود: باید با تدبیر و برنامه ریزی مناسب زمینه را برای جذب سرمایه گذاری بیشتر در حوزه های مختلف فراهم کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد