تاریخ درج خبر : 1392/06/26
کد خبر : ۸۵۹۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آخرین رخدادها در فرآیند انتخاب استاندار جدیدکهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: تب پیشنهاد وانتخاب استانداران در دولت روحانی بالا گرفته است. وزارت کشور تمایل داشت در روند انتخاب استانداران ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مقام معظم رهبری در استانها و برخی از از مقامات غیر رسمی نیز مورد مشورت قرار گیرند.

121511

در این میان نقشی برای ستادهای روحانی در نظر گرفته نشده بود تا اینکه در روزهای اخیر سیاسیون وفعالین ستادهای انتخاباتی استان کهگیلویه و بویراحمد به این روند معترض شده و معتقد بودند در غیاب احزاب و گروههای سیاسی بایستی در روند انتخاب بالاترین مقام اجرایی استان مورد مشورت واقع شوند.

هرچند بگو ومگوهای سیاسی پیش آمده در این روزها با میدانداری برخی سایتهای خبری موجی از تنش و نگرانی را در بین مردم ایجاد نمود ،اما خبرهای رسیده از تهران حاکیست با مداخله برخی از مقامات عالیرتبه دولت و توصیه آنان به تعامل وگفتگو برای انتخاب استانداران بین نمایندگان و سیاسیون و سایر مسئوولین و نهادهای استانی زمینه برای انتخاب بهترین گزینه برای نمایندگی دولت در استان فراهم گردد.

شواهد موجود حاکی از تعلل وتاخیر دولت در اعلام تصمیم نهایی برای اعلام اسامی استانداران تاکنون بوده است، البته این وضعیت را نباید به معنی رد یا تعلیق گزینه پیشنهادی نمایندگان توسط دولت دانست.

در چند روز گذشته ، لابی های قوی و وسیع در سطح نخبگان سیاسی و فعالین وانتخاباتی و نمایندگان مجلس با دولیتان بوده است.

خبرهایی از دیدار دو تن از نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد با معاون اول رئیس جمهوری در راستای تاکید بر تداوم حمایتشان از گزینه پیشنهادی منتشر شده است. هرچند دکتر غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت بدلیل مسافرت در این گفتگو حضور نداشته اند.

فعالین ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی که به سیاسیون مشهور شده اند نیز با جدیت بر لیست چهارگزینه ای خود اصرار دارند.

آنگونه از اخبار بر می آید سیاسیون از گفتگو با نماینده معاون اول رئیس جمهوری امتناع نموده و خواستار مذاکره با رئیس جمهور ویا شخص مهندس جهانگیری شده اند که بدلیل سفر رئیس جمهوری و نبود فرصت برای معاون اول رئیس جمهور تاکنون این دیدار انجام نشده است.

روزگذشته علی محمد بزرگواری و غلام محمد زارعی دو تن از اعضای مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد در غیاب دکتر تاجگردون” که در سفر خارج از کشور بسر هستند” خواستار خویشتنداری سیاسیون شده و آمادگی خودرا برای گفتگو با فعالین سیاسی اعلام نموده اند.ناگفته پیداست بدون حضور تاجگردون هرگونه تصمیم گیری توسط مجمع نمایندگان بعید بنظر میرسد.

یزدانی یکی از فعالین سیاسی اصلاح طلب عضو شورای سیاستگذاری ستاد دکتر روحانی کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این پیشنهاد زارعی وبزرگواری گفت : گفتگویی با آقای بزرگواری نداریم واساسا ورود ایشان به بحث انتخاب استاندار از نظر سیاسی بدلیل مواضع مخالف ایشان با در ایام انتخابات وهمچنین مسائلی که در روزهای اخیر ایجاد کرده اند فاقد وجاهت است، اما آقای زارعی بدلیل ریاستشان بر مجمع نمایندگان و قرابتها و مواضعی که داشته اند با میتوانند نظراتشان را اعلام کنند وهنوز راه برای گفتگوی سیاسیون و فعالین انتخاباتی با مجمع نمایندگان استان باز است.

این فعال سیاسی گفت موضع ما بر تاکید برگزینه های چهارگانه است و اساسا مخالفتی با دکتر خادمی نداشته ایم بلکه دکتر خادمی در گزینه های اولیه ما هم بودند اما شیوه طرح موضوع و تاکید مجمع نمایندگان بر تصمیمات یکجانبه و باعث شد نوعی دوری و دلخوری ایجاد گردد.

جادارد طرفین این مجادله با میانجیگری افراد ومقامات صالح استانی و کشوری در نشتهایی مشترک ضمن رفع دلخوریها و نگرانیهای دوجانبه زمینه انتخاب استاندار مطلوب خدوم مردم را فراهم و دولت را درانتخاب اصلح ترین گزینه ممکن برای استانداری کهگیلویه و بویراحمد یاری نمایند.

منبع:آبشارنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد