تاریخ درج خبر : 1391/04/02
کد خبر : ۸۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شبکه دیجیتال کهگیلویه و چرام افتتاح شد

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا پایان شهریور بیش از 90 درصد جمعیت این استان زیرپوشش شبکه دیجیتال قرار می‌گیرد.

به گزارش  فارس از کهگیلویه، مسلم رحیمی در آیین افتتاح شبکه دیجیتال شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: بحث پوشش تلویزیونی در سطح کشور یک موضوع بسیار مهم برای مردم و مطالبه‌ای جدی است که به جد پی‌گیر برطرف کردن برخی مشکلات هستیم.

رحیمی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد شرایط خاص جغرافیایی دارد و کوهستانی و صعب‌العبور بودن از ویژگی‌های روستاهای آن است شاهد مشکلاتی در زمینه پخش سیما در نقاطی از این حوزه‌ها بوده‌ایم.

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سطح استان دارای یک درصد خاک و یک درصد جمعیت کشور هستیم اما به خاطر گستردگی روستاها و پراکندگی آنها دکل‌ها و ایستگاه‌های ما از استان خوزستان بیشتر است.

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سازمان صدا و سیما در سطح کشور بحث دیجیتال را مطرح کرد و قدم اول مراکز همه استان‌ها بود و اکنون در همه مراکز استان‌ها نصب و راه‌اندازی شده است.

رحیمی طول دکل شبکه دیجیتال یاسوج را 66 متر عنوان کرد و گفت: این دکل در صورت کفی بودن می‌تواند تا شعاع 300 کیلومتر را پوشش دهد اما، به خاطر کوهستانی بودن منطقه این امر میسر نیست.

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد دکل کوه سیاه کهگیلویه را بلندترین دکل استان دانست و افزود: ارتفاع این دکل 72 متر است که این دکل شش متر از دکل یاسوج بلندتر است.

وی گفت: بلندی این دکل به خاطر آن است که شهرستان کهگیلویه و بخشی از شهرستان چرام را پوشش می‌دهد.

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از فرماندار کهگیلویه به خاطر تخصیص اعتبار در سال 90 و در سال جاری برای این پروژه گفت: این قول را می‌دهم که تا پایان شهریور امسال بیش از 90 درصد جمعیت استان زیرپوشش شبکه دیجیتال قرار می‌گیرند و در آینده نزدیک مراسم ویژه جشن دیجیتال شدن کل منطقه را خواهیم گرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد