تاریخ درج خبر : 1391/10/14
کد خبر : ۸۷۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

40 هزار دانش‌آموز ورزشکار در استان وجود دارد

سایت استان: معاون تربیت‌بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان 40 هزار دانش‌آموز ورزشکار دارد.
حمید زرافشان  به تعداد دانش‌آموزان ورزشکار استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و اظهار کرد: در سطح کهگیلویه و بویراحمد 40 هزار دانش‌آموز در مسابقات آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و کشوری در رشته‌های مختلف ورزشی در دو بخش دختران و پسران شرکت کردند.

معاون تربیت‌بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: با ارتقاء تشکیلات معاونت تربیت بدنی و سلامت در وزارت آموزش و پرورش و در سطح استان‌ها منشور معاونت تربیت بدنی و سلامت با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و با محوریت سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش نشاط، تحرک و سلامت دانش‌آموزان مورد توجه متولیان قرار گرفته است.

زرافشان ادامه داد: واحد متولی امر ورزش در آموزش و پرورش با شعار تحصیل، تهذیب و ورزش به منظور کشف استعدادهای ورزشی و شیوه‌های زندگی سالم، گسترش مسابقات، فعالیت‌های ورزشی، توسعه زیرساخت‌ها و تامین سلامت جامعه هدف اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی فعالیت و اقدامات مهم در این واحد ورزشی و تربیتی را استفاده کردن دانش‌آموزان از 28 پروژه بهره‌برداری شده دانست و گفت: نرخ سرانه ورزشی در برنامه پنجم توسعه برای هر نفر در سطح استان یک متر مربع بوده که برای هر دانش‌آموز 26 صدم سانتی‌متر در نظر گرفته شده است.

وی دیگر برنامه‌های این معاونت را توسعه فضاهای ورزشی با 22 سالن ورزشی و دو زمین چمن ورزشی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر چهار استخر شنا در حال ساخت با 30 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

زرافشان ابراز داشت: در صورتی که طرح‌های مذکور در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسند نرخ سرانه ورزشی به نسبت دو سال گذشته توسعه فعالیت‌های ورزشی بیشتر می‌شود.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: با ایجاد نظام 3-6-6 در این مرکز آموزشی تربیتی به خصوص در مقطع ابتدایی و تعریف طرح‌های ملی در این مقطع تحصیلی از جمله ژیمناستیک، شنا، تنیس روی میز و دو و میدانی مدنظر قرار گرفته شده است.

وی در ادامه به تعداد معلمان تربیت بدنی درسطح استان اشاره و اظهار کرد: تعداد متخصصین و معلمان تربیت بدنی 226 نفر بوده که با توجه به تجهیزات و اعتبارات تخصیص یافته تلاش‌های خوبی به منظور آموزش، کسب یادگیری و ایجاد تحرک و نشاط در بین دانش‌آموزان صورت گرفته است.

زرافشان ابراز داشت: دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات کشوری رشته فوتسال بخش پسران مقام اول را کسب کرده و در رشته‌های دو و میدانی (پرتاب نیزه) و کشتی مقام سوم را از آن خود کردند و مربیان تربیت‌بدنی در جشنواره الگوهای تدریس پنج مقام کشوری و در مسابقات علمی و تخصصی مربیان تربیت بدنی پنج مقام کشوری دیگر را به دست آوردند.

وی تاکید کرد: تمامی دانش‌آموزان تحت پوشش بیمه حوادث بوده و افرادی که به مسابقات اعزام می‌شوند با شرایط و ضوابط خاص و معاینه پزشکی از سلامت کامل برخوردار بوده که تاکنون گزارش خاصی در این خصوص اعمال نشده است.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رسالت این نهاد کار تشکیلاتی و ستادی بوده که برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی و پیاده کردن سیاست‌ها و اهداف آموزش و پرورش به منظور تأمین سلامت دانش‌آموزان انجام وظیفه می‌کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد