تاریخ درج خبر : 1391/10/15
کد خبر : ۸۷۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات استان متناسب با برنامه پنجم توسعه نیست

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: صادرات کنونی کهگیلویه و بویراحمد با میزان پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه کشور فاصله زیادی دارد.
جبار کیانی  افزود: نرخ بالای تورم و سود بانکی و عدم ثبات نرخ ارز جلوی توسعه صادرات و تولید استان را گرفته که لازم است برای این مشکل تدبیری اندیشیده شود.

وی با اشاره به تحریمهای دشمنان علیه کشور بیان داشت: دشمن به دنبال تعطیلی فضای کسب و کار برای ایجاد نارضایتی و ناهنجاری در کشور است و در چنین شرایطی دولت باید به کمک بخش خصوصی بیاید.

کیانی با بیان اینکه تاوان تحریمها را نباید تنها بخش خصوصی بپردازد، اظهار داشت: در این عرصه نابرابر، استراتژی بانکهای کشور نباید تعطیلی کارخانه و مصادره آن و زندانی کردن سرمایه گذار باشد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی با تعامل دولت می‌تواند زمینه ساز رشد اقتصادی شود، افزود: در شرایط فعلی دولت باید به بخش خصوصی هزینه بدهد و باید مشوق‌هایی را ارائه کند تا سرمایه‌گذار با خاطری آسوده به فعالیت اقتصادی بپردازد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: در سالجاری شاهد نوسانات شدید ارزی و افزایش حداقل سه برابری هزینه های واحدهای تولیدی بوده ایم که لازم است سرمایه در گردش از سوی بانک ها به این واحدها داده شود.

کیانی بیان کرد: به طور قطع تقویت و فعال کردن بخش خصوصی موجب رشد اشتغال زایی و تولید و شکست نقشه های دشمنان در بخش اقتصادی خواهد شد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حاج آقا موحد گفت:

    سلام خدا وکیلی جناب کیانی با چه حساب وکتابی این حرفها را در استان میزنید جز این حرفهایی کلی را در جلسات می شنوید یه مصاحبه ای ترتیب می دهید آخه برادر من چمد پروژه در خارج کشور ایجاد کردید یا شخصا چند دلار صادرات داشته ایی بابا دست وردار

  • بیکار گفت:

    تحریم ها که همیشه میگن هیچ اثری نگذاشته بر اقتصاد ایران. دم خروس یا قسم حضرت عباس. کودوم را باور کنیم؟؟؟

پربازديد