تاریخ درج خبر : 1392/06/27
کد خبر : ۸۷۳۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اندرزیان: برنامه های فرهنگی دانشگاه یاسوج افزایش می یابد

سایت استان:  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج از افزایش تعداد برنامه های متنوع فرهنگی در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت:از نظر فضای فیزیکی و سایر امکانات نیز مشکلی برای اجرای این برنامه ها وجود ندارد.

حجت الاسلام امرالله اندرزیان افزود:برنامه های این معاونت در دو بخش استقبال از دانشجویان جدید الورود و گرامیداشت هفته دفاع مقدس متمرکز خواهد شد.

65654
وی بیان کرد: نام نویسی دانشجویان جدید الورود دانشگاه یاسوج از طریق سایت اینترنتی انجام شده است و در روزهای دوم، سوم و ۹ مهر ۹۲ جشن دانشجویان جدید الورود خانم و آقا در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در باغ ربانی یاسوج برگزار می شود.
وی برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس از سوی بسیج دانشجویی را از برنامه های فرهنگی این دانشگاه اعلام کرد و گفت: فضاسازی محیط دانشگاه و نمایشگاه، راه اندازی مکان های ویژه برای نام نویسی در حلقه های صالحین، پخش فیلم و عکس با موضوع دفاع مقدس از سایر برنامه ها است و در حاشیه این نمایشگاه ویژه نامه ای درباره تحولات سوریه نیز بین دانشجویان توزیع خواهد شد.
اندرزیان اظهار کرد: در نشست شورای فعالیت های فرهنگی دانشگاه یاسوج مقرر شد استادان این دانشگاه به منظور یادآوری رشادت ها و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در جنگ هشت سال دفاع مقدس یک روز از کلاس درس خود را به این مبحث اختصاص دهند.
وی دیدار با خانواده های شهداو غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا را از برنامه های هفته دفاع مقدس در دانشگاه یاسوج برشمرد و ابراز داشت: برنامه های متنوع فرهنگی شامل راه اندازی تورهای فرهنگی برای استفاده از توان و ظرفیت دانشجویان جدیدالورود در دستور کار قرار گرفته است.
اندرزیان برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، مناظرات دانشجویی و تریبون آزاد را از برنامه های فرهنگی اصلی دانشگاه یاسوج خواند و افزود: در این برنامه ها از ظرفیت بالای دانشجویان و استادان در بخش های گوناگون استفاده می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج حفظ عفاف و حجاب در دانشگاه ها را از مسایل مهم و اساسی برشمرد که می تواند تاثیرات فراوانی در زمینه رشد و پیشرفت علمی و آموزشی به همراه داشته باشد.
وی بی حجابی را نشانه آغاز مشکلات و گرفتاری ها در جامعه و محیط های علمی و آموزشی خواند و افزود: راه اندازی غرفه های عفاف و حجاب در نمایشگاه و توزیع بروشورهای با محتوا نیز از برنامه های فرهنگی دانشگاه یاسوج در این زمینه است.
اندرزیان توجه جدی به منویات مقام معظم رهبری در زمینه پیشرفت علمی در دانشگاه ها و تحقق حماسه اقتصادی را از اصول اساسی سند چشم انداز ۱۴۰۴ عنوان کرد و گفت: در نشست های صمیمی با دانشجویان و استادان در قالب اردوهای یک تا سه روزه از ظرفیت علمی و عملی آنان استفاده می شود.
وی از برگزاری ۱۰ کارگاه آموزشی، مشاوره و پیشگیری از مواد مخدر در دانشگاه یاسوج خبر داد و بیان کرد: برگزاری این کارگاه ها در سال های گذشته علاوه بر استقبال دانشجویان نتیجه های مطلوبی را نیز به دنبال داشته است.
اندرزیان خوابگاه های دانشجویی را به دلیل شروع زندگی جدید دانشجویان در فضایی متفاوت از خانواده دارای اهمیت خواند و اظهار کرد: اجرای برنامه های فرهنگی، معنوی و معرفتی در این خوابگاه ها مدنظر است.
وی از استقرار کتاب های جدید در کتابخانه های ملکی دانشگاه یاسوج نیز خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات کتابخوانی و ایجاد رابط فرهنگی و قرآنی در خوابگاه ها و دانشگاه جزو برنامه های فرهنگی سال تحصیلی جدید خواهد بود.
اندرزیان با اشاره به اینکه دانشگاه یاسوج هم اینک ۲۳ انجمن علمی دارد افزود: ۱۵ کانون فرهنگی به همراه بسیج دانشجویی، انجمن مستقل و تشکل های دانشجویی نیز در این دانشگاه فعالیت دارند.
دو هزارو ۴۳۶ دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ورودی جدید دانشگاه یاسوج هستند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد