تاریخ درج خبر : 1391/10/16
کد خبر : ۸۷۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: درآمدی از عبور مسافران نصیب استان نشده‌ است

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسافران تنها از این استان عبور می‌کنند و تاکنون درآمدی از این رهگذر نصیب استان ما نشده است.

ظهر امروز نشست ستاد تسهیلات نوروزی کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار این استان، فرماندار بویراحمد، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدیرکل هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها برگزار شد.

سید حسین صابری نام‌گذاری این نشست را ستاد تسهیلات سفرهای استانی ذکر کرد و گفت: سفرها مختص ایام نوروز نبوده و باید خدمات و نیازمندی‌های ضروری و اساسی مسافران در طول ایام سال در اختیار گردشگران قرار بگیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: این استان فرصت گردشگری آن در ایام غیر از نوروز بیشتر بوده و جلسات این کمیته باید به صورت مرتب برگزار تا کمبودها و نواقصات آن بررسی و برطرف شود.

صابری عدم حضور برخی مدیران در ستاد تسهیلات نوروزی را بی‌مسئولیتی آن‌ها خواند و گفت: از دلایل و اهدافی که جلسات و کارها را شش ماه قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم برای حضور تمامی مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه است که باید شخصا در جلسات حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: سفرها استانی باید اطلاع‌رسانی شود چرا که برای رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر بخش کشاورزی می‌توان بحث گردشگری را در ردیف دوم توسعه این استان در نظر گرفت که همت و همراهی دستگاه‌ها و متولیان در این خصوص را می‌طلبد.

صابری کهگیلویه و بویراحمد را دارای فرصت‌های مناسب جهت گردشگری و جذب توریست عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های مناسبی در فصل زمستان و تابستان در این استان مشهود است که نیازمند ساماندهی و استفاده بهتر از این ظرفیت‌ها هستیم.

مسئول ارشد اجرایی دولت در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مسافران بیشتر از این استان تنها عبور می‌کنند و هیچ‌گونه درآمدی برای ما به همراه نداشته پس هنر واقعی این است که شرایط لازم برای اسکان مسافران در نظر گرفته شود تا درآمدی برای استان داشته باشد.

این مسئول کهگیلویه و بویراحمد را دارای فرصت‌های استثنایی در همه زمینه‌ها دانست و گفت: در این استان برای ورود گردشگر در زمینه نصب تابلو و راهنما کمبودهایی وجود دارد که حوزه راه و شهرسازی در حیطه کاری خود اقدامات لازم را لحاظ و میراث فرهنگی تابلوهای بزرگ اطلاعات لازم را در ورودی‌های شهرها با رعایت حریم جاده نصب کند.

وی نصب تابلو اطلاعات را به میراث فرهنگی محول کرد و گفت: به منظور ساماندهی بهتر و رعایت نظم و انضباط کلیه اطلاعات لازم و مورد نیاز مسافران در تمامی واحدها از جمله بهداشت، اورژانس، اماکن عمومی پلیس و… در یک جا جمع و تحت عنوان ستاد تسهیلات استانی توزیع شود.

صابری تاکید کرد: کلیه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، تبلیغاتی، ورزشی و دیگر اعضای ستاد تسهیلات استانی به مدت یک ماه اطلاعات خود را تکمیل و در اختیار اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری قرار داده تا پکیج لازم آماده و در ورودی‌های شهر توزیع شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: نیروهای انسانی راهنما در ایام مسافر‌پذیر در ورودی‌های شهر تقسیم و کامل پوشش داده شود که اطلاعات‌رسانی در این خصوص بر عهده ستاد تسهیلات سفرهای استانی کهگیلویه و بویراحمد است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد