تاریخ درج خبر : 1391/10/16
کد خبر : ۸۷۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

انتصاب رئیس جدید زندان دهدشت

سایت استان: دادستان عمومی و انقلاب دهدشت ، مرکز شهرستان کهگیلویه گفت: وقوع جرم در این شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

مجید کرمی در جلسه تودیع معارفه رئیس اداره زندان دهدشت افزود: یکی از شایعترین مجازات در قوانین حبس است که اگر احکام دادگاهها را بررسی کنیم بیشترین مجازات ها مربوط به همین موضوع می باشد و هدف قاضی از این احکام زندان نیست بلکه اصلاح و بازپروری فرد زندانی و بازگشتن به جامعه است.

وی اظهار کرد:یکی از دغدغه های مسوولان سیاسی و امنیتی استان نبو ندامتگاه در کهگیلویه بود که با همکاری مسوولان اجرایی استان و شهرستان این موضوع تا حدی حل شده است.

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت بیان کرد:کاهش جرم در شهرستان به حداقل رسیده است و این مرحون زحمات دادگستری ، قاطعیت نیروی انتظامی و وجود زندان است.

کرمی اضافه کرد: زندان دهدشت تازه تاسیس است و می طلبد که مسوولان مربوط برای تکمیل آن همکاری خود را بیشتر کنند.

همچنین لطف اله عسکریان معاون سازمان زندانهای کهگیلویه و بویراحمد چهار اصل نگهداری مجرمین به لحاظ قانونی ، اصلاح تربیت بزهکاران ، پیشگیری عمومی و تکرار از وقوع جرم مهمترین وظایف سازمان زندانها است.

عسکریان ابراز کرد:ما باید به حداقل وقوع جرم برسیم و با توجه به خلاء موجود افزایش جرم در جامعه وجود دارد و نگهداری مجرم و اجرای مجازات جهت حفظ آسایش جامعه از سوی سازمان زندانها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه سیاست سازمان زندهنها در زمان جنگ و انقلاب سیاست زندانی و پلیس بود تاکید کرد:بعد از زمان جنگ این سیاست به اصلاحی و تربیتی تغییر کرده است.

معاون سازمان زندانهای کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: زندان دهشت با مساحتی افزون بر 6هزارو 200متر مربع و 6میلیاردو 200میلیون تومان در حال ساخت است که در سال گذشته سه میلیاردو دویست میلیون تومان جذب شد و لی در سال 91 با توجه به وضعیت اقتصادی کشور 700میلیون تومان آن جذب شده است و در سال 92 در صورت تامین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه 20درصد جمعیت زندانهای استان را شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی و چرام تشکیل می دهند یادآور شد: با ساخت این زندان امیدواریم کاهش چشمگیری در وقوع جرم داشته باشیم.

همچنین محمد کریم سخنگو، رئیس سابق زندان دهدشت افزود: یکی از معضلات که در خصوص امنیت در دهشت وجود اشت نبود زندان بود و مردم گلایه مند بودند که با پیگیری های مسوولان استان و شهرستان زمینی خریداری شد که که ساخت این زندان 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سخنگو اظهار کرد:شروع زندان از واگذاری ساختمان کشتارگاه دهدشت شروع شد و با بهسازی آن توانستیم آن را آماده پذیرش زندانی کنیم.

وی از حمایت های دادستان شهرستان و اعضای شورای تامین برای تجهیز زندان دهدشت تقدیر و تشکر کرد.

همچنین عیسی شیرزادی سرپرست زندان دهدشت مهمترین اولویت کاری خود در زندان دهدشت را کارهای فرهنگی نام برد.

وی تصریح کرد: از تمامی مسوولان زیربط یرای مدیرت امنیت هرچه بهتر انتظار می رود همکاری داشته باشند.

در پایان این مراسم از زحمات محمد کریم سخنگو رئیس سابق تقدیر و عیسی شیرزادی به عنوان رئیس جدید زندان دهدشت معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد