تاریخ درج خبر : 1391/10/16
کد خبر : ۸۷۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پرونده 15 اثر تاریخی استان آماده ثبت شد

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد از آماده سازی پرونده 15 اثر تاریخی این استان برای ثبت در فهرست آثار ملی خبر داد .

« حمیدرضا واعظی زاده » افزود: بررسی ثبت این آثار در فهرست ملی در هفتمین اجلاس سراسری شورای عالی ثبت آثار کشور در بهمن ماه امسال در سمنان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت: این آثار شامل بناها و محوطه های تاریخی و نیز چند اثر معنوی ناملموس به این اجلاس برای ثبت در فهرست آثار ملی پیشنهاد شده است.

وی صیانت از میراث فرهنگی و تاریخی را یکی از مهمترین اهداف میراث فرهنگی و گردشگری خواند و افزود: در کهگیلویه وبویراحمد آثار تاریخی متنوع و ارزشمندی قرار گرفته که برخی از آنها هنوز به ثبت نرسیده است.

وی با بیان اینکه 720 اثر تاریخی تاکنون در کهگیلویه به ثبت رسیده است ، اظهار کرد: شناسایی ، اولویت بندی و ثبت دیگر آثار تاریخی و معنوی استان در فهرست آثار ملی مورد توجه این اداره کل است.

کهگیلویه وبویراحمد بیش از یک هزار و500 اثر تاریخی شناسایی شده دارد و آثار تاریخی این استان حدود دو هزارو 500 اثر برآورد شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد