تاریخ درج خبر : 1391/10/17
کد خبر : ۸۷۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم اجرای طرح جامع شهری در قلعه‌رئیسی

سایت استان: شهردار قلعه رئیسی گفت: یکی از الزامات شهر قلعه‌رئیسی اجرای طرح جامع شهری است که با تکمیل آن بسیاری از مشکلات در این شهر برطرف می‌شود.

خداکرم فتحی اظهار داشت: شهرداری قلعه رئیسی از سال 81 و همزمان با تأسیس این شهر فعالیت خود را آغاز کرده است.

شهردار قلعه‌رئیسی با بیان این‌که این شهر نوپا در حال حاضر روند رو به رشدی را پیش رو دارد، عنوان کرد: برای رفع برخی مشکلات می‌توان به توسعه سریع این شهر امید فراوانی داشت.

فتحی افزود: یکی از مشکلات عدیده شهر قلعه رئیسی این است که طرح جامع شهری هنوز مطالعه نشده و در صورت انجام این کار بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی شهرداری برطرف می‌شوند.

شهردار قلعه‌رئیسی بیان کرد: طبیعت کوهستانی و جنگل‌های بلوط اطراف شهر جلوه‌ای زیبا و مثال‌زدنی را به شهر قلعه رئیسی داده که می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این منطقه پارک‌های طبیعی زیبایی را برای استفاده شهروندان به وجود آورد.

فتحی گفت: احداث پارک ساحلی در کنار رودخانه قلعه رئیسی یکی دیگر از طرح‌هایی است که با تکمیل آن محیطی مناسب برای تفریح شهروندان به وجود می‌آورد.

وی یادآور شد: یکی از معضلات مهمی که اهالی قلعه رئیسی با آن مواجه هستند مشکلاتی است که در ارتباط با منابع ملی به وجود آمده و همین موضوع باعث جلوگیری از توسعه شهر شده است.

شهردار قلعه رئیسی با بیان این‌که اهمیت منابع طبیعی بر هیچ کس پوشیده نیست، ابراز داشت: امیدواریم مسئولان امر در زمینه واگذاری زمین‌هایی که در مرکز شهر واقع شده همکاری و انعطاف بیشتری از خود نشان دهند.

وی با تقدیر از همه مسئولان به جهت توجهاتی که به توسعه شهر قلعه‌رئیسی داشته‌اند، اذعان کرد: امیدواریم که توجه مسئولان به توسعه این شهر افزایش یابد و کمکی به روند رو به رشد قلعه‌رئیسی باشد.

فتحی یکی از دیگر مشکلات پیش روی این شهر را هزینه بالای تسطیح و خاک‌برداری عنوان کرد و اضافه کرد: کمبود اعتبارات شهرداری قلعه رئیسی یکی از مشکلاتی است که ما همواره با آن روبرو هستیم.

وی با اشاره به زمینه های گردشگری فراوانی که در حومه شهر قلعه‌رئیسی وجود دارد، تصریح کرد: قطعا با تقویت این بخش می‌توان به درآمدزایی شهرداری قلعه‌رئیسی کمک فراوانی شود.

شهردار قلعه‌رئیسی با بیان این‌که این شهر به عنوان کانون و مرکز ثقل بخش چاروسا مرکز خدمات‌رسانی به بخش زیادی از مردم این بخش است، بیان کرد: هر چه به شهر قلعه‌رئیسی توجه بیشتری شود خود به خود از مهاجرت بسیاری از اهالی این شهر و روستاهای اطراف آن به نقاط دیگر جلوگیری می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد