تاریخ درج خبر : 1391/10/17
کد خبر : ۸۷۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

گچساران 17 هزار بیکار دارد

سایت استان: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران گفت: در سال جاری و تا پایان آذرماه دو هزار فرصت شغلی به همت اداره کار و سایر دستگاه‌ها در گچساران ایجاد شد.

ابوالفتح کرمی‌نژاد اظهار کرد: وظیفه ذاتی اداره کار حفظ و صیانت از نیروی کار و برابری عرضه و تقاضا در کار است.

وی افزود: حل اختلاف کارفرما و کارگر، بازرسی از کارگاه‌ها و ایمنی آن، پیگیری بیمه کارگران، ایجاد تعاونی‌ها، تأیید صلاحیت شرکت‌های خدماتی، نظارت بر کاریابی‌های غیر دولتی و پیگیری تسهیلات اشتغال‌زایی از دیگر وظایف این اداره است.

گچساران 17 هزار بیکار دارد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران یادآور شد: بیکاری یکی از معضلات اساسی گچساران بوده و باید برای رفع آن چاره‌اندیشی و برنامه‌ریزی اساسی کرد.

کرمی‌نژاد ادامه داد: گچساران با وجود برخوردار بودن از منابع عظیم نفت و گاز با بالاترین آمار بیکاری رو به رو بوده و این از مشکلات مهم جوانان این شهرستان است.

وی با اشاره به این‌که گچساران 17 هزار و باشت یک هزار و 500 بیکار دارد، گفت: این آمار تا پایان آذرماه امسال بوده و این افراد دارای کارت بیکاری هستند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران خاطرنشان کرد: در میان افراد بیکار در گچساران و باشت حدود 5 هزار نفر دارای تحصیلات بالای دیپلم و مابقی زیر دیپلم هستند.

تلاش برای ایجاد فرصت‌های شغلی در گچساران

کرمی‌نژاد تصریح کرد: برخی از افراد بیکار در سطح گچساران دارای مشاغل کاذب هستند که اداره کار شهرستان این افراد را شاغل نمی‌داند و این افراد جزو بیکاران محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در استخدام‌ها اولویت بر داشتن کارت بیکاری است، افزود: افرادی که بیکار هستند می‌توانند به کاریابی‌های غیر دولتی زیر نظارت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و برای دریافت کارت بیکاری ثبت‌نام کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران در خصوص پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به متقاضیان کار ابراز داشت: صندوق مهر حضرت امام رضا (ع) در زمینه اشتغال‌زایی افراد بی‌کار تسهیلاتی را ارائه می‌دهد.

کرمی‌نژاد از ایجاد 2 هزار فرصت شغلی در سال جاری به همت این اداره و سایر دستگاه‌ها در گچساران خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری گچساران باید سه هزار و 354 فرصت شغلی ایجاد کند که تاکنون 2 هزار فرصت شغلی آن محقق شده است.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم که مابقی فرصت‌های شغلی مورد نظر برای گچساران را تا پایان سال محقق کنیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد