تاریخ درج خبر : 1392/06/28
کد خبر : ۸۸۲۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مقصر اصلی 50 درصد حوادث رانندگی درون شهری عابرین پیاده هستند

سایت استان: رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقصر اصلی 50 درصد از حوادث رانندگی درون شهری این استان عابرین پیاده هستند.

ابوالحسن ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از رسانه‌ها تقاضا داریم نسبت به فرهنگ‌سازی عبور و مرور عابرین پیاده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تلاش بیشتری داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باید اقدامات فرهنگ‌ساز جدیدی را از خود نشان دهیم و برای این کار نباید به تنهایی از پلیس انتظار معجزه داشته باشیم.

این مسئول حفظ نظم و آرامش ترافیکی در محدوده شهرهای کهگیلویه و بویراحمد که در انتقاد از عدم رعایت قوانین توسط عابرین پیاده در سطح شهرها و معابر استان با خبرنگاران سخن می‌گفت، ادامه داد: بسیاری از حوادث رانندگی که منجر به جرح و یا فوت افراد می‌شود به همین بی‌توجهی عابرین پیاده برمی‌گردد.

ملکی افزود: برای نمونه می‌بینیم که عابرین پیاده بدون هیچ‌گونه واهمه‌ای در سطح زیرگذرها و روگذرها در حال تردد هستند بدون این که توجهی به عواقب خطرناک و حوادث احتمالی داشته باشند.

رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: آمار نشان می‌دهد که در 50 درصد از تصادفات درون شهری ما مقصر اصلی خود عابران پیاده‌ای هستند که بدوت توجه به هرگونه قوانین راهنمایی و رانندگی برای خود و دیگران مشکل ایجاد می‌کنند.

وی در همین خصوص به سایر آمارها اشاره کرد و گفت: در 70 درصد از تصادفات فارغ از این که چه کسی مقصر باشد هم عابرین پیاده یک سوی قضیه هستند که باید با فرهنگ‌سازی درست فکری به حال آن شود.

ملکی با بیان این‌که این‌گونه مشکلات را همواره در نشست‌های تخصصی از جمله در شورای ترافیک به مسئولان مربوطه انعکاس می‌دهیم، خاطرنشان کرد: اما باید بدانیم که تا خود مردم نخواهند و فرهنگ عبور و مرور را باز تعریف نکنند مشکلات به قوت خود باقی است.

رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین نگرانی خود را در این خصوص دانست و از همه رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما به عنوان رسانه ملی که بیشترین مخاطب را داشته درخواست همکاری و مساعدت بیشتر کرد.

وی از فرا رسیدن مهر گفت و خاطرنشان کرد: در این زمینه نشست شورای ترافیک استان برگزار شد و همه دستگاه‌ها به وظیفه خود آشنایی کامل پیدا کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد