تاریخ درج خبر : 1391/10/18
کد خبر : ۸۸۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

1300 حلقه سی‌دی مبتذل از سطح شهر دهدشت جمع‌آوری شد

سایت استان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه با بیان این‌که بیش از یک‌هزار و 300 حلقه سی دی فشرده مبتذل از سطح شهر دهدشت جمع‌آوری شد، گفت: عاملین توزیع تحویل مراجع قضایی شدند.

آزاد خردمند اظهار داشت: در بازدید بازرسان اداره ارشاد کهگیلویه بیش از یک‌هزار و 300 حلقه غیر مجاز و مبتذل از سطح شهر دهدشت جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه بازرسان اداره ارشاد به صورت مداوم بر کلوپی‌ها و مغازه‌های فروش فیلم نظارت دارند، عنوان کرد: متخلفان بدانند که دیر یا زود در چنگ قانون گرفتار خواهند شد.

خردمند با اشاره به این‌که در همین ارتباط تعدادی از عاملین توزیع فیلم‌های مستهجن دستگیر شدند، اضافه کرد: با تشکیل پرونده برای این متخلفان، آن‌ها به مراجع قضایی تحویل داده شدند و یک باب مغازه نیز پلمب شد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید نسبت به نوع فیلم‌هایی که فرزندان آنها مشاهده می‌کنند و نیز رفت و آمدهای آنها حساسیت به خرج دهند.

خردمند همچنین با اشاره به این‌که با توسعه فضاهای مجازی و دسترسی به این فضاها توزیع سی‌دی‌های مجاز تا حدود زیادی کاهش یافته، عنوان کرد: همین موضوع زنگ خطری است برای خانواده‌ها که مواظب تردد فرزندان خود در فضاهای مجازی باشند.

این مسئول فرهنگی تأثیر فیلم‌های غیر اخلاقی و مبتذل را ویران‌گر کننده عنوان کرد و گفت: همه روانشناسان بر تأثیر مخرب این چنین فیلم‌هایی توافق نظر دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تصریح کرد: بدون شک بسیاری از نابهنجاری‌های اخلاقی در سطح جامعه ناشی از تماشای فیلم‌های مستهجن است.

وی افزود: جمع‌آوری فیلم‌های مستهجن شاید بتواند تا اندازه‌ای به کاهش این معضل کمک کند ولی راه اصلی نخواهد بود.

خردمند اذعان کرد: وجود شبکه‌های ماهواره‌ای متعدد و شیوع آن در سطح جامعه نیز یکی از عوامل نابهنجاری‌های مختلف در خانواده‌ها و به خصوص در بین نسل جوان است که همین امر می‌طلبد مسئولان به خصوص در حوزه صدا و سیما تلاش بیشتری از خود برای تولید برنامه‌های جذاب به خرج دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش مسئولان و نظارت والدین شاهد از بین رفتن معضلات اجتماعی در جامعه اسلامی خود باشیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد