تاریخ درج خبر : 1391/10/18
کد خبر : ۸۸۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

هدف طرح مهرآفرین افزایش استخدام ها و کاهش بروکراسی اداری است

سایت استان: معاون امورجبران های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور گفت: کاهش بروکراسی های اداری ،ساماندهی و شتاب بخشی در جذب نیروی انسانی در دستگاه های مختلف اجرایی ازمهمترین اهداف اجرای طرح مهرآفرین است.
به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، مرتضی بهزاد در جلسه ساماندهی نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه وبویراحمد افزود: افزایش اختیارات به استانداران در قالب طرح ‘مهرآفرین’ موجب تسریع در روند امور و تمرکززدایی در راستای مسایل استخدامی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح از سی ام آذر 91 قابلیت اجرایی پیدا کرده است ، افزود: بر اساس این طرح تمامی امور مربوط به استخدامی ها در هر استان باید از طریق استانداران پیگیری شود.

بهزاد با بیان اینکه دولت با ابلاغ این مصوبه آماج حملات بسیاری از سوی افراد و مخالفان قرار گرفته است ، افزود: محور اصلی در اجرای این طرح تسهیل در روند جذب نیرو و امورمربوط به اسخدامی ها بوده است.

وی اظهار کرد: طرح مهرآفرین در پاسخ به یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری و بر اساس اصول 127 و 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی به تصویب رسیده است.

بهزاد گفت: اجرای بیش از 9بند ازسیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نظام اداری نیز از دیگر مصداق های بارز اجرای طرح مهر آفرین است که تا حدود زیادی نیز بر تمرکززدایی ، بومی گرایی وساماندهی نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی تاکید کرده است.

معاون امورجبران های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور از استانداران خواست تا با انعطاف پذیری و برنامه ریزی مدون روند اجرای طرح مهرآفرین را در سطح استان ها شتاب ببخشند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: اجرای درست و به موقع این طرح بسیاری از مشکلات و دغدغه های مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی در زمینه ساماندهی ، جذب و استخدام نیروها را مرتفع خواهد کرد.

سید ‘حسین صابری’ افزود: نحوه ساماندهی نیروهای قراردادی ، چگونگی برگزاری آزمون ، آگهی استخدامی و بکارگیری نیروی جدید در هر دستگاه اجرایی به وضوح در این طرح آمده و هر مدیر اجرایی بر اساس مواد قانونی این طرح می تواند اقدام به رفع مشکلات در حوزه منابع انسانی خود کند.

وی برآمادگی کامل استان برای اجرای این طرح مهم خبر داد و گفت: هم اکنون تکلیف بیش از 80 درصد نیروهای قراردادی و شرکتی در دستگاه های اجرایی این استان مشخص شده است.

صابری اظهار کرد: با بررسی های انجام شده تکلیف بیش از 400 نفر از نیروهای قراردادی در سطح دستگاه های اجرایی این استان هنوز مشخص نشده که بزودی کار ساماندهی و تبدیل وضعیت این افراد نیز انجام خواهد شد.

وی سهم استان کهگیلویه وبویراحمد در قالب اجرای طرح مهر آفرین را یکهزار و 146 نفر دانست و گفت: جذب و بکارگیری این نیروها نیز براساس ضوابط قانونی و برگزاری آزمون انجام خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد