تاریخ درج خبر : 1391/10/20
کد خبر : ۸۸۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکل روشنایی تونل های محور”یاسوج – بابامیدان” کی رفع می شود؟

سایت استان: روشنایی تونلهای محور “یاسوج -بابامیدان ” که روزانه هزاران خودرو از این محور رفت و آمد دارند مشکل دارند و فاقد روشنایی مناسب هستند.

تونلهای محور “یاسوج -بابامیدان ” که مسیر هزاران خودرو در هر روز است و از این محور بعنوان ارتباط بین شمال با جنوب کشور یاد می شود با مشکلاتی مواجه است که می توان روشنایی این تونل ها را یکی از مهمترین این مشکلات عنوان کرد.

یک شهروند یاسوجی در این خصوص گفت:مسوولان مربوطه برای رضای خدا پیگیر روشنایی تونلهای محور “یاسوج –بابامیدان” باشند .

وی اظهار کرد: واقعا مسول دلسوز می خواهد که مشکل روشنایی این تونلها رابعد از بیش دو سال از افتتاح و بهره برداری حل کند و متاسفانه مسولان تنها به صورت موقت ومقطعی به فکر مشکل فوفق بوده و هستند

وی بیان کرد:جان مردمی که از این جاده عبور می کنند در خطر است و وضعیت نامناسب تونلها واقعا درد آور است که مسوولان اداره راه و شهرسازی باید به فکر باشند.

یک راننده یاسوجی که در این مسیر رفت و آمد دارد گفت:مسوولان لطف کنند به فکر روشنایی تونلهای محور یاسوج به بابامیدان باشند .

وی ابراز کرد:تنها کافیه خودرویی در تونل دچار اشکال بشه اونوقته که راننده فاقد دید میشه ودچار استرس و شاید هم با زندگی وداع کنه آخه تا کی . . .

یک نفر دیگر نیز در این زمینه به خبرنگار ایسنا تصریح کرد:آیا حتما ً باید کسی در این تونلها کشته شود تا به فکر حل و رفع مشکل باشیم.

وی عنوان کرد:ایجاد روشنایی در مسیر این تونل‌ها سبب رانندگی با آرامش ، بالارفتن امنیت رانندگی و کاهش ترافیک می‌شود.

خیبر بیدار پور ،مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفت:اعتبار لازم را برای راه اندازی و ایجاد روشنایی مناسب در برخی تونل های محور “یاسوج به بابامیدان” نداریم .

وی افزود: کابل های روشنایی این تونل ها دزدیده شده اند که برای راه اندازی روشنایی دو تونل بزرگ به طول 2009 متر و 500 متر دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است و مابقی تونل ها از لحاظ روشنایی مشکلی ندارند.

بیدار پور با بیان این مطلب که دنبال و پیگیر هستیم که مشکل روشنایی تونل های محور “یاسوج – بابامیدان” حل شود ،عنوان کرد: بحث روشنایی و تهویه تونلهای محور یاسوج به بابامیدان در شورای تأمین و شورای سلامت استان مطرح شد.

لازم به ذکر است که محور ارتباطی “یاسوج – بابامیدان” در استان کهگیلویه و بویراحمد به طول ۴۷ کیلومتر است که از دو سال پیش و بعد از ۱۷ سال در دولت نهم به بهره برداری رسید و حذف نقاط صعب العبور این مسیر باعث گسیل مسیر حمل بار و مسافر جنوب به مرکز کشور از این راه ارتباطی شده است.در مسیر این محور ۹ دهانه تونل به طول ۴٫۵ کیلومتر وجود دارد که تونل های آن بخصوص دو دهانه تونل بزرگ این محور فاقد روشنایی و حتی تهویه استاندارد و مناسب است.

منبع:ایسنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد