تاریخ درج خبر : 1391/10/19
کد خبر : ۸۹۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری 200 کاوشگر غیرمجاز مواریث تاریخی در استان

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته و در طول سال‌های 90 و 91 تاکنون 200 کاوشگر مواریث تاریخی در این استان دستگیر شدند.

حمیدرضا واعظی‌زاده شامگاه دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بین همه دستگاه‌های دیگر بیش از همه به ذائقه مردم توجه داشته و می‌تواند با برنامه‌ریزی درست و اصولی بسیاری از نیازهای مادی و غیر مادی مردم را پاسخ دهد.

این مسئول ادامه داد: این دستگاه به همکاری مردم در بخش‌های سه‌گانه خود نیاز مبرم داشته و اگر مردم وارد عرصه شوند و سرمایه‌گذار همت بیشتری از خود به خرج دهد بسیاری از مشکلات در عرصه‌های مختلف از جمله کار و اشتغال برطرف می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد به تشکیل سه اتاق فکر در این نهاد اشاره کرد و گفت: در سه حوزه کاری خود و برای پیشبرد اهداف کلان این سازمان اتاق فکری با حضور همه فعالان این عرصه و به خصوص منتقدین شکل خواهد گرفت.

واعظی‌زاده در ادامه با برشمردن برخی از ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در این سه حوزه عنوان کرد: استان چهار فصل ما در حوزه میراث فرهنگی حدود 2 هزار و 600 اثر شناسایی شده، 720 اثر ثبت ملی، دو اثر ثبت شده طبیعی و 299 اثر و جاذبه گردشگری و سیاحتی و زیارتی دارد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه اگر مردم و رسانه‌ها وارد صحنه نشوند چشم طمع به مواریث تاریخی و گردشگری این استان زیاد است و همواره این نگاه طمع ‌ورزانه بیشتر می‌شود، تصریح کرد: در دو سال گذشته و در طول سال‌های 90 و 91 تاکنون 200 کاوشگر غیر مجاز مواریث تاریخی در این استان دستگیر شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد از مهم‌ترین مشکلات در حوزه‌‌‌های مختلف را مربوط به بخش زیرساخت‌ها دانست و گفت: متناسب با داشته‌ها و ظرفیت‌های خود به تکمیل و احداث زیرساخت‌ها فکر نکرده‌ایم.

وی معرفی استان را به عنوان استان چهارفصل تاکنون ضعیف دانست و اذعان داشت: یکی از دلایل اصلی ضعف در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد ناشناخته ماندن آن است که باید با اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها این ضعف بزرگ را نیز از پیش روی برداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد