تاریخ درج خبر : 1391/10/20
کد خبر : ۸۹۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

درگیری لفظی تاجگردون با نماینده کرمانشاه در مجلس

سایت استان: نماینده کرمانشاه در مجلس نهم شورای اسلامی در بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل مدیران دولتی در هیات مدیره، در مخالفت با پیشنهاد حذف کلمه نهادهای عمومی غیردولتی، گفت: دولت و مجلس بحث عدالت محوری را در شعار مطرح می کنند ولی در عمل وقتی قیچی در دست می‌گیریم و می‌خواهیم شاخ و برگ های فساد و رانت خواری را ببریم از ده جا فشار می آید که این کار صورت نگیرد.

عبدالرضا مصری سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه رییس جمهور، معاونان، مشاوران و کامندان دولت نمی توانند بیش از یک شغل داشته باشند و این عین قانون است، افزود: در همان قانون تاکید شده داشتن هر نوع شغل دیگر در موسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا موسسات عمومی، ممنوع است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس ادامه داد: اگر من می خواستم می توانستم الان عضو 10 تا از این هیات مدیره‌ها باشم و ده برابر مجلس حقوق می گرفتم! بنابراین این فساد وجود دارد و عمده فساد هم در همان نهادهای عمومی غیردولتی است که نباید حذف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به اظهارات تاج گردون نماینده گچساران که در سخنانش گفته بود سال‌هاست که گفتیم دولت فاسد است، اظهار داشت: بنده در دولت بودم اما سه سال کثافت‌کاری‌های دولت اصلاحات را پاک کردم! و با شبکه‌های اختاپوسی مبارزه کردم. محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس خطاب به مصری گفت خارج از موضوع صحبت نکنید، بحث سیاسی نداریم.

مصری در ادامه گفت: اگر می‌خواهیم به بهانه یک قانون عقده‌گشایی کنیم، مجلس جای این کار نیست. اگر مباحث سیاسی داریم باید بنشینیم و با هم مباحثه کنیم. اما برخی می‌گویند سال‌هاست دولت فاسد است، باید بگویم دولت فاسد نیست.

مصری با بیان اینکه ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: من با دلیل و مدرک ثابت می‌کنم کجاها فساد بوده و چه زمانی این فساد انجام شده و البته این موضوع ربطی هم به این دولت ندارد. البته هیچ دولتی هم معصوم نیست. اینکه در جلسه به خاطر یک موضوع بگوییم دولت فاسد است بسیار حرف بی‌جایی است و مجلس اصلاً این موضوع را قبول ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به عنوان پیشنهاد دهنده حذف کلمه نهادهای عمومی غیردولتی گفت: چند سالی است که ما هم می‌گوییم، دولت فاسد است و در بسیاری از ارکان، فساد حاکم است.

وی در ادامه خطاب به عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه گفت: شما 3 سال وزیر بودید، اگر یک پیشنهاد برای تغییر و اصلاح طرح آمد، نگویید که در جهت فساد است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم با فساد در شستا مبارزه کنیم، راهش این نیست، تصریح کرد: صدر و ذیل قانون باید با هم همخوانی داشته باشند، ما هم می‌گوییم چندین سال است که فساد در آنجا وجود دارد. همین نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی که در این طرح آورده‌ایم، شامل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز می‌شود، آیا این شغل محسوب می‌شود؟! فساد جای دیگری است و نباید به جاهایی که واقعا مشکلی ندارند، تعرض کنیم.

این نماینده مجلس همچنین گفت: در موضوعات حقوقی و فنی هم مخبر کمیسیون مطلبی نگوید که شبهه ایجاد شود. کاش پیشنهاد آقای توکلی در زمینه دو شوری شدن این طرح به تصویب می‌رسید، تا آن را با دقت و فرصت بیشتری در کمیسیون اصلاح می‌کردیم.

موسوی‌نژاد: از رفتارهای بچه‌گانه دوری کنید / جایگاه مجلس را حفظ نمایید

در همین راستا سیدمهدی موسوی‌نژاد بعد از درگیری لفظی بین تاج‌گردون و مصری، گفت: تمامی نمایندگان را به رعایت تقوای سیاسی دعوت می‌کنم، بدانید که تمامی صحبت‌های شما تبعاتی را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: مطمئن باشید که ما هیچگاه اجازه نمی‌دهیم که در مجلس روالی ایجاد شود که حیثیت و جایگاه مجلس زیر سوال برود.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: جایگاه مجلس، جایگاهی برای بیان اظهارنظرهای کارشناسی در مورد طرح‌ها و لوایح است و صحبت‌های دیگر در آن موضوعیت ندارد بنابراین باید از رفتارهای بچه‌گانه دوری کرد و جایگاه مجلس را حفظ نمود.

منبع:عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سجاد گفت:

  تاجگردون قلب تپندی اقتصاد ایران

 • حسن گفت:

  کاش نماینده ما عاقلانه حرف می زد تا بهش نمی گفتن مجلس بچه بازی نیست

 • مجید گفت:

  اگه با جربزه است چرا نمیتونه 2تا مسوول از حوزه انتخابیش بذاره تو اداره کلها

 • مصری وزیر بی کفایتی بود. نباید اجازه داد امثال او اظهار نظر هم بکنند

 • بویراحمدی گفت:

  درود برمرد شجاع وتوانمند استانمان تاجگردون .بخدا مردم استانمان با داشتن چنین فرزند توانمند وآگاه وکاردانی افتخار کنند

 • صدیقه گفت:

  درود بر مرد بزرگ زمان تاج گردون

 • زینب گفت:

  هم استانی های بافرهنگم
  لطفا یه نماینده با جربزه پیدا کردیم این همه پشت سرش تبلیغات منفی نکنید
  والله که مثل خودش نیست اگه چند سال پیش آقای تاجگردون رو محدود نمی کردن الان وضع استان ما این نبود بقیه اومدن فقط گند زدن ودزدی همین

 • ***** گفت:

  ای تاجگردون کی قدرته بدونه

  • س گفت:

   تاجگردون ازنیروهای باتجربه استان است

  • یه نفر گفت:

   تاجگردون هم ازبزرگواری یادگرفته وچماق بدست شده-باباناسلامتی شمادکترهستید دکتردیگه چراچماق بدست شود؟؟؟؟؟

   • سجاد گفت:

    عزیز دل شما این جمله رو زیبا فرمودید ولی هیچ ربطی نداشت .تاجگردون یکی از بهترین اقتصاد دانان کشوره و همچین انگی به ایشون نمیچسبه …….سجاد از دوگنبدان

 • 1 گفت:

  بابا تاجگردون خودش چند شغله است .

پربازديد