تاریخ درج خبر : 1391/10/20
کد خبر : ۸۹۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بخش خصوصی به حمایت بانکها نیاز دارد

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بانک‌ها انتظار می‌رود که در این جنگ نابرابر استراتژی خود را بر تعطیلی کارخانه‌ها نگذارند و با همه توان خود از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی حمایت کنند.

جبار کیانی اظهار داشت: اگر روزی در این مملکت جنگ توپ بود و تانک، امروز جنگ اقتصاد است و تولید و همه مسئولان باید با درک وضعیت کنونی به وظایف و نقش خود در این جنگ واقف باشند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که دشمن با همه توان کمر تولید را فشار می‌دهد، افزود: امروز کمک به خانواده‌های شهید و آزاده و رزمنده در جنگ توپ و تانک و کمک به فعالان اقتصادی در جنگ نابرابر کنونی به یک معنی است و این مهم باید درک شود.

این فعال بخش خصوصی در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دولت بیش از هر کس دیگری باید به افرادی که در این جنگ اقتصادی خاکریزهای تولید و درآمد را خالی نمی‌کنند کمک کند و آن‌ها را در این وادی تنها نگذارد.

وی با تأکید بر این‌که نباید تاوان هجمه همه جانبه دشمن به اقتصاد این مملکت را تنها بخش خصوصی بپردازد، تصریح کرد: از بانک‌ها انتظار می‌رود که در این جنگ نابرابر استراتژی خود را بر تعطیلی کارخانه‌ها نگذارند و با همه توان خود از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی حمایت ‌کنند.

کیانی با اشاره به میزبانی اتاق بازرگانی این استان از مدیرعامل بانک توسعه صادرات در چند روز پیش، از مؤثر بودن این نشست گفت و بیان کرد: وقتی تولید کننده و سرمایه‌گذار به دنبال سود هستند، لازم است در این وادی خارج از بروکراسی‌ها و کاغذبازی‌ها روند پرداخت تسهیلات به تولید کننده شتاب گیرد تا توان دفاعی کشور در تحریم‌ها روز به روز بیشتر شود.

وی به یک مشکل اساسی بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: وقتی یک فعال اقتصادی ارز 1000 تومانی دریافت می‌کند و امروز بخواهد آن را به قیمت مثلا هزار و 200 تومان برگشت بدهد امکان‌پذیر نیست و تولید با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که از راه توپ و تانک نمی‌تواند به جنگ ما بیاید از این رو تصمیم گرفته خاکریزهای تولید و اقتصاد را نابود کند ولی با هوشیاری و حمایت از بخش خصوصی این هدف محقق نمی‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد