تاریخ درج خبر : 1391/10/20
کد خبر : ۸۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شایعه کمبود برنج در استان واقعیت ندارد

سایت استان: قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ گونه کمبود برنجی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد چرا که بالغ بر 100 تن برنج دانه بلند تهیه و در شبکه توزیع این استان وارد شده است.

عبدالحمید جهانبین اظهار کرد: هم‌اکنون برنج در بازار استان کهگیلویه و بویراحمد به فراوانی و با قیمت مناسب وجود دارد.

قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های اجرایی و تنظیم بازار گفت: در روزهای اخیر عده‌‌ای سودجو و فرصت‌طلب اقدام به ایجاد شایعاتی مبنی بر نبود برنج و احتمال افزایش قیمت این کالا در سطح بازار استان به خصوص در شهر یاسوج کرده‌اند تا به زعم خود در پی التهاب به وجود آمده در بازار منافعی را عاید خود کنند.

جهانبین‌ تصریح کرد: خوشبختانه هیچ گونه کمبود برنجی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد و در همین راستا در جهت تنظیم بازار و تعدیل قیمت این کالا بالغ بر 100 تن برنج دانه بلند با کیفیت از نوع محسن و خاطره تهیه و در شبکه توزیع این استان وارد شده است.

وی گفت: این مقدار برنج در سطح استان و نیز 30 نقطه شهر یاسوج و با قیمت 28 هزار و 500 تومان در بسته‌های 10 کیلویی در حال توزیع است.

جهانبین خاطرنشان کرد: انتظار داریم که هم‌استانی‌ها به این شایعات توجه نکرده و اطمینان داشته باشند که سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان نهایت تلاش خود را به کار بسته که در زمینه کالاهای اساسی هیچ گونه کمبود و مشکلی ایجاد نشود.

جهانبین گفت: مردم هم در موضوع نظارت جایگاه و تأثیر ویژه‌ای دارند و به حتم همراهی و کمک مردم در رسیدن به این اهداف بسیار مؤثر خواهد بود.

وی از مردم استان خواست تخلفات ‏اقتصادی شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور فروش، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری را با شماره تلفن 124 و یا به صورت حضوری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و یا اداره‌های شهرستان‌ها اطلاع دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد