تاریخ درج خبر : 1391/10/20
کد خبر : ۹۰۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سه دانش آموز در شهر مادوان به “هپاتیت آ ” مبتلا شدند

سایت استان: رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت:25روز پیش سه دانش آموز در مدرسه شهر “مادوان”ازتوابع شهرستان بویراحمد که به هپاتیت آ مبتلا شده بودند ،شناسایی شدند.

«بشیر آرمان» در خصوص شایعاتی مبنی بر مبتلا شدن 30دانش آموز در شهر مادوان به هپاتیت آ ضمن تکذیب این موضوع ،افزود:مبتلا شدن 30دانش آموز صحت ندارد و دانش آموزان مبتلا شده به هپاتیت آ سه مورد بودند که درمان شده و به مدرسه بازگشتند .

وی اظهار کرد:هپاتیت آ بر اثر غذاهای آلوده ، گوشت، سبزی، میوه شسته نشده ، نشستن دست ها، ناخن بلند و آب آلوده بوجود می آید.

رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که بیشترین دلیل مبتلا شدن به هپاتیت آ آب آلوده است، تصریح کرد:با آزمایشها و نمونه گیری های انجام شده از آب مدرسه مشکلی مشاهده نشده است که شاید در خانه مشکلاتی برای آنها بوجود آمده است.

آرمان با بیان این مطلب که آبخوری این مدرسه مشکلاتی داشته که تعمیر شده است،اضافه کرد:احساس خستگی زیاد ،تب ،،درد عضلانی ،سردرد ،درد ناحیه فوقانی راست شکم زیر دنده‌ها (محل قرارگیری کبد)،حالت تهوع ،بی‌اشتهایی و کاهش وزن ،یرقان (زرد شدن پوست بدن و سفیدی چشم) که گاهی همراه با تیره شدن ادرار و بیرنگ شدن مدفوع از جمله علائم بیماری هپاتیت آ می‌باشد .

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد