تاریخ درج خبر : 1391/10/21
کد خبر : ۹۰۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

عرصه صیانت از حقوق شهروندی بدون جوسازی ساماندهی می شود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عرصه صیانت از حقوق شهروندی با کار بسیار ولی کم هزینه،‌بدون دردسر و جوسازی ساماندهی می شود.
سید حسین صابری در ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تشریح این مطلب گفت: با رعایت محورهای 20 گانه فرمایشان مقام معظم رهبری به ویژه توصیه های ایشان در خصوص اصلاح سبک زندگی مردم ،‌امر به معروف و نهی ازمنکر و فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بسیاری از مشکلات این عرصه برطرف می شود.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجع قانون گذاری است و عمل نکردن به مصوبات این شورا توسط ادارات تخلف قانونی محسوب می شود گفت: مصوبه 427 این شورا در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب که در سال 84 ابلاغ شد ،‌یک کار پژوهشی قوی است که لازم الاجرا توسط دستگاه های مرتبط است.
استاندار با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه منجر به اصلاح سبک زندگی و ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می شود اظهار داشت: علاوه بر این ترویج فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر در تمامی مصادیق عنوان شده از سوی مقام معظم رهبری شامل مصادیق اخلاقی ،‌مصادیق حقوقی، تخلف اداری و نظم و انضباط در جامعه نیز منجر به اصلاح سبک زندگی می شود و هزینه چندانی در بر ندارد.
دکتر صابری در ادامه این جلسه با بیان اینکه قانون ، وظایف دستگاه ها را در هر بخشی به صورت کامل تعیین کرده است، افزود : دستگاه ها از تداخل در وظایف همدیگر پرهیز کنند و ضمن انجام تکلیف ها و وظایف قانونی ، تکلیفشان را به گردن دستگاه های دیگر نیندازند.
وی همچنین هماهنگی و کار دسته جمعی در راستای ساماندهی امور اجتماعی امری لازم و ضروری دانست.
استاندار گفت : سازمان تبلیغات اسلامی جمله های فرهنگی را با استفاده از ترجمه فارسی آیات قرآن و احادیث تهیه نماید و جهت استفاده عموم و در راستای ترویج امر به معروف و فرهنگ عفاف و حجاب،‌در اختیار اداره کل مسکن و شهرسازی جهت نصب در راه ها،‌اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری به منظور نصب در اماکن گردشگری، پارک ها ،‌اماکن فرهنگی و پمپ بنزین ها قرار دهد.
شایان ذکر است در این نشست دستگاه های عضو،‌گزارش عملکرد خود در راستای مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی را ارایه دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد