تاریخ درج خبر : 1391/10/23
کد خبر : ۹۱۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتباط ضعیف صنعت و دانشگاه در استان

: رئیس دانشگاه پیام‌نور یاسوج با بیان اینکه اکنون استان ما بیش از گذشته به توسعه صنعتی نیازمند است که باید مبنای علمی داشته باشد، گفت: متأسفانه در این مسیر ارتباط صنعت و دانشگاه در کهگیلویه و بویراحمد ضعیف است.

ادریس رحیمی‌کیا  با بیان این ‌که کهگیلویه و بویراحمد از گذشته ستم‌شاهی و بنا به دلایل مختلف عقب نگه داشته شده است، گفت: بیشتر محرومیتی که وجود دارد به همین دلیل است.

وی گفت: آن‌ها استان ما را محروم نگه داشتند و اجازه خودنمایی به جوانان با استعداد کهگیلویه و بویراحمدی ندادند که دلیل اصلی این مدعا نداشتن حتی یک سانتی‌متر فضای دانشگاهی در این استان تا قبل از پیروزی انقلاب بود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور یاسوج محرومیت صنعتی در این استان را یکی از بارزترین محرومیت‌های باقی‌مانده از گذشته دانست و گفت: به لطف استقرار نظام جمهوری اسلامی اکنون شاهد گسترش روزافزون واحدهای صنعتی در استان هستیم ولی با این حال فاصله نسبتا محسوسی با استان‌های دیگر از این حیث داریم.

وی توسعه صنعتی در هر استان و منطقه‌ای را منوط به ارتباط علمی صنعت با مراکز دانشگاهی دانست و گفت: برای خارج شدن از قالب سنتی در صنعت ناگزیر به ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت و اتصال آن‌ها به یکدیگر هستیم.

رئیس دانشگاه پیام‌نور یاسوج ادامه داد: توسعه صنعتی در قالب سنتی هیچ‌گاه محقق نخواهد شد چرا که اکنون هنگامه و دوره فن‌آوری‌های جدید است که بر مبنای علوم و دانش‌های جدید شکل گرفته‌اند.

رحیمی‌کیا به ضعف ارتباط میان دانشگاه و صنعت در این استان و دلایل آن اشاره کرد و با بیان این‌که این ضعف دو سویه بوده و هر کدام به نحوی مقصرند، تصریح کرد: باید یک روز برای همیشه این سردی ارتباط میان دانشگاه و صنعت به کنار گذاشته شود تا شاهد توسعه صنعتی در استان باشیم.

این مسئول دانشگاهی ارتباط میان صنعت و دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد را به نفع هر دو مجموعه دانست و گفت: در این میان دانشگاه نیز از تجارب صنعتگران متبحر بهره‌ خواهد گرفت.

رحیمی به مزایای دیگر این همبستگی و ارتباط اشاره کرد و گفت: کارآفرینی یکی دیگر از محصولات این ارتباط خواهد بود و دانشجویان با آشنایی بیشتر خود در زمینه فعالیت‌های صنعتی قدم در راه توسعه آن برخواهند داشت.

وی از آمادگی کامل دانشگاه پیام‌نور یاسوج برای ایجاد ارتباط با صنایع خبر داد و گفت: از دست‌اندرکاران این حوزه انتظار داریم با فراهم کردن زمینه و برداشتن برخی موانع به ایجاد این تبادل فکر و اندیشه کمک کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد