تاریخ درج خبر : 1391/10/24
کد خبر : ۹۱۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

راهیابی دو اثر نمایشی استان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر

سایت استان: مدیر گروه هنری سفیر گچساران گفت: دو گروه نمایشی سفیر و رها از گچساران با نمایش‌های « پرخاش زنی که مادر بود» و « بادلو» طی هفته آینده برای حضور در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به تهران اعزام می‌شوند.

اورنگ نارکی اظهار کرد: عوامل دو گروه نمایشی سفیر و رها از گچساران با نمایش‌های « پرخاش زنی که مادر بود» و « بادلو » طی هفته آینده برای حضور در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به تهران اعزام می‌شوند.

مدیر گروه هنری سفیر گچساران گفت: این دو نمایش پس از موفقیت در جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای قشم به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند که امیدواریم بتوانیم در این جشنواره نیز افتخاری دیگر برای گچساران و کهگیلویه و بویراحمد به دست آوریم.

وی تصریح کرد: این دو نمایش از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند و به طور یقین می‌توانند که در جشنواره تئاتر فجر افتخاری دیگر را رقم بزنند.

نارکی اذعان کرد: دو نمایش پرخاش زنی که مادر بود و بادلو در زمان برگزاری جشنواره تئاتر فجر در تهران هر کدام دو نوبت اجرا خواهند داشت که علاقمندان می‌توانند با تهیه بلیط این تئاترها را تماشا کنند.

نویسنده نمایش« پرخاش زنی که مادر بود» ابراز داشت: تئاتر گچساران با حضور و سابقه‌ای که در جشنواره‌های مختلف به ویژه تئاتر فجر دارد، جایگاه خود در سطح کشور را تثبیت کرده است.

نارکی خاطرنشان کرد: در سا‌ل‌های پیش تئاترهایی هم چون بندیر، روایت ایل و خرگوش سفید از گچساران به تئاتر فجر راه یافته بودند و امسال نیز گچساران همزمان دو تئاتر را در این جشنواره دارد.

وی با بیان این‌که جشنواره تئاتر فجر بزرگ‌ترین رخداد تئاتری در کشور است، ادامه داد: این جشنواره به لحاظ حضور گروه‌های مختلف تئاتر از مناطق چندگانه و حضور نمایش‌های خارجی در آن به نوعی یک تمرین کاملی از منتخبین تئاتر است.

نارکی ابراز داشت: برگزاری جشنواره تئاتر فجر سبب شده که استعدادها و خلاقیت‌هایی که در شهرستان‌های کشور وجود دارد، دیده شوند و این جشنواره می‌تواند در رشد هر چه بیشتر هنرمندان تئاتر کشور تأثیر زیادی داشته باشند.

این نویسنده و کارگردان تئاتر عنوان کرد: بخش‌های مختلف جشنواره فجر دلیلی برای حضور هنرمندان و آثار بیشتری در جشنواره بوده که این یک نقطه قوت برای جشنواره فجر محسوب می‌شود.

نارکی نمایش‌های رادیویی، خیابانی، مسابقه ایران و بین‌الملل را از جمله مهم‌ترین بخش‌های جشنواره تئاتر فجر ذکر کرد و افزود: حضور گروه‌های تئاتر خارجی در جشنواره سبب تبادل فرهنگ‌های مختلف و آشنایی با سبک‌های گروه‌های مختلف تئاتر دیگر کشورها می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد