تاریخ درج خبر : 1392/07/02
کد خبر : ۹۲۱۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

صدای دل مرده ی دانشجویان دانشگاه یاسوج را بشنوید

سایت استان: جمعی از دانشجویان دانشگاه یاسوج با صدور نامه ای سرگشاده خطاب به دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری و درخواست از سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواهان برکناری اردوان ارژنگ، ریاست دانشگاه یاسوج شدند.

250

به گزارش سایت استان متن نامه در پی می آید:

بسمه تعالی
آقای رئیس جمهور، این صدای دل مردهٔ دانشجویان دانشگاه یاسوج است که امیدواریم از دوردست‌ها، از دلِ پرآشوب و خسته یِ دنا به گوش شنوایِ دولتِ تدبیر و امیدِ شما برسد. و امیدمان دهد و برای این دانشگاهِ به اغما رفته، تدبیری بجوید. ۸ سال است که از تحکمِ زور و سیلی و توسری می‌گذرد. ۸ سال از شکستن قلم‌ها و به زنجیر کشیدنِ اندیشه‌ها.
۸ سال از استقرارِ جهالت و فریب و نیرنگ بر پیکرهٔ دانشگاه‌مان. ۸ سال از مسئولیت گریزی و دانشجو ستیزی! و ۸ سالِ آزگار و کبود از ریاست آقای ارژنگ بر دانشگاهِ پژمردهٔ یاسوج. و تنها سلاحِمان،‌‌ همان قلم‌های شکسته است که به زورِ دست هایِ لرزانمان بر خطوطِ مورد اعتماد این روزهایِ دلخوشی و امیدواری می‌نگاریمش.
آقای رئیس جمهور به ما اجحاف شده است و صدایمان درنیامده و حرف‌هایمان نشنیده، تحقیرمان کرده‌اند. ماجرایِ دانشجویان دانشگاه یاسوج، ماجرای آشِ نخورده و دهان هایِ سوخته است. و این را صداقت، شرافت و یکرنگی قلب‌هایمان شهادت می‌دهد.
از دانشگاهی برایتان حکایت می‌کنیم که تنها به جرمِ اعتراض به کیفیت غذا و تعدادِ کم اتوبوس‌های دانشگاه و دوربین‌های مدار بسته‌اش، در این چند ساله دست کم حدود ۲۵ حکمِ انظباطی منع موقت از تحصیل از یک تا دو ترم را به خود دیده است و نیروی حراستش بار‌ها و به طرق مختلف به تهدید و تحقیر دانشجویانش کمر بسته است.
صدایمان از جایی بلند شده که دانشجویان‌اش سه شبانه روز را در وسط جادهٔ دانشگاه خوابیدند اما تنها جوابشان، استهزاء و بی‌اعتناییِ مسئولینِ دانشگاه بوده است. از قبرستانی دادِ سخن سر می‌دهیم که دانشجویش در اعتراض به احکام سنگینِ انضباطی، با لب‌هایی دوخته و رنگ و رویی که بر رخساره‌اش نمانده بود در محیط دانشگاه اعتصاب کرد و حراست دانشگاه که قرار بود حافظ و نگاه بانِ جانِ دانشجویان‌اش باشد، او را به طرزی شنیع بر زمین کشاندند و در مقابل دهان هایِ وامانده، همچون مجرمان خطرناک به نیرویِ انتظامی و ادارهٔ آگاهی تحولیش دادند!
از ملغمه‌ای جنابعالی را به دادخواهی می‌خوانیم و به کمک می‌طلبیم که بورس‌های تحصیلی‌اش دو دستی به نا‌اهلان و نابخردان اعطا می‌گردد و کوچک‌ترین اعتراضی در آرزویِ دم بر کشیدن جان می‌سپارد.
آقای رئیس جمهور، استادِ این دانشگاه، در پیِ اعتراض به تعطیلی غیر قانونی یکی از رشته‌های علومِ انسانی اخراج شد و تا در برابرِ …….. رئیسِ دانشگاه …… فرود نیاورد و چند ماه بی‌پولی و در به دری را نچشید، جنابِ رئیس به حضور دوباره یِ ایشان بر کرسی استادی راضی نشد! و تا می‌خواهیم با استادمان درد و دل کنیم، حرفمان شروع نشده می‌گوید: «دل سفره نیست که همه جا پهنش کنیم و تازه مگر یادت رفته چه بلایی بر سر فلانی آوردند؟!»
آقای رئیس جمهور، اینجا خبری از اقتدار شورای صنفی و کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی-سیاسیِ دگر اندیش به چشم نمی‌خورد. تنها آنهایی اجازهٔ عرضِ اندام دارند و برایشان به دربار ملوکانه راهی است که یا با ریاستِ دانشگاه سر و سری دارند و یا پایِ معامله‌ای و سود و منفعتی در میان است! اینجاست محیط پیشرفت و خرد ورزی و پرورش گاهِ مدیرانِ آینده سازِ ایرانِ اسلامی و اینجاست «دانشجو»، که بدون هیچ گونه اغراقی در پایان ۸ سال ریاست آقای ارژنگ، نامش هم در آستانهٔ فراموشی است!
آقای رئیس جمهور، ما ستاره دارانِ آسمانِ سرزمینِ مانیم. از این همه ظلم و ستم و بیداد به تنگ آمده‌ایم و با استناد به سخنان معقول و به یمنِ حضورِ همراه با اعتدالِتان، حیاتی نو و تنفسی تازه را در ساختار مدیریتیِ دانشگاه‌مان خواستاریم. ایمان داریم اگر فرداروزی اینجامعه، به نقدهایِ پر از مهرِ دلسوزانش گوش فرا دهد، آن روزِ پر از خیر و برکت می‌انِ قلب‌های مهربانِ ما به یادگار خواهد ماند. امیدواریم این نهال‌هایی که قولِ کاشتنِشان را داده‌اید، جوانه زنند و در دلِ رنجورِ انسانِ تدبیرگر، بهانهٔ امید باشند.
«جمعی از دانشگاهیان دانشگاه یاسوج»
*رونوشت به سرپرست محترم وزارت علوم، جناب آقای دکتر توفیقی.
*رونوشت به دفتر ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر روحانی.
منبع: قانون آنلاین

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد