تاریخ درج خبر : 1392/07/02
کد خبر : ۹۲۱۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت 76 درصدی کارخانه سیمان مارگون بویراحمد

سایت استان: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیشرفت فیزیکی کارخانه سیمان مارگون شهرستان بویراحمد موسوم به (هلال خاورمیانه) ۷۶ درصد است.

داریوش دیودیده افزود: فاز اول این کارخانه در صورت تأمین به موقع تسهیلات مورد نیاز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: روند ساخت کارخانه سیمان مارگون بویراحمد به عنوان یکی از پروژه ‌های ملی با حمایت دولت، همکاری بانک عامل، جدیت سرمایه‌ گذار و تلاش مجریان پیشرفت فیزیکی مطلوبی داشته و این امر نتیجه پشتکار و جدیت سرمایه ‌گذاران این طرح صنعتی است.
دیودیده اظهار کرد: اجرای این طرح در منطقه خاورمیانه با تولید روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن سیمان در منطقه ای محروم و با جذب سرمایه‌ گذار خارجی و بهره‌ گیری از توان مهندسان و متخصصان داخلی یک موفقیت مهم اقتصادی به شمار می رود.
وی عنوان کرد: ساخت کارخانه سیمان مارگون و قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی موجب شکوفایی، رونق حوزه اشتغال، حمل و نقل، توسعه دفاتر باربری، افزایش کارگاه ‌های تولید بتن و تسریع در اجرای طرح‌ های عمرانی این منطقه خواهد شد.
دیودیده ابراز داشت: این کارخانه پس از افتتاح دو هزار و ۳۵۰ فرصت شغلی شامل ۳۵۰ شغل مستقیم و دو هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می ‌کند.
وی افزود: کارخانه سیمان مارگون بویراحمد حاشیه امن مطلوبی را برای سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران در کهگیلویه و بویراحمد و این منطقه به وجود آورده است.
دیودیده گفت: عملیات اجرایی این کارخانه از سال ۸۸ در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار و با سرمایه گذاری افزون بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در مارگون بویراحمد با مقیاس طرح های ملی آغاز شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد