تاریخ درج خبر : 1392/07/02
کد خبر : ۹۲۱۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فوری: آتش سوزی در ایستگاه تقویت فشار گاز 2 پاتاوه

سایت استان: عزت اله محسنی پور، آتش سوزی گسترده ای در ایستگاه تقویت فشار گاز2  پاتاوه رخ داد.

به گزارش سایت استان این آتش سوزی از شامگاه دوشنبه ساعت 11شب شروع و تا ساعت یک بامداد  ادامه داشته و بر دامنه آن نیز افزوده شده است.

15

در این آتش سوزی وسیع که در ایستگاه تقویت شرکت گاز شماره 2 و در همجواری دو ایستگاه تقویت گاز دیگر به وقوع پیوست  تعدادی خودرو سنگین  متعلق به ایستگاه شماره 4 شامل (سه دستگاه تریلر ا چ ،یک دستگاه  تریلر کانون آکسر، یک دستگاه کامیون بنز ده چرخ ، یک دستگاه تانکر آب پاش ، دو دستگاه میکسر بتن ، یک دستگاه جرثقیل 100 تن ، یک دستگاه بیل مکانیکی ) در این آتش سوزی طعمه حریق شدند.

صدای انفجار ناشی از این آتش سوزی باعث وحشت مردم روستاهای باگ؛ گزدون ، تنگ رواق و ده برایی شده و روستانشینان که اکثراً در خواب بودند با صدای انفجار وحشت زده از ترس گسترش این آتش سوزی به خانه ها سراسیمه به  دامنه کوه دنا  و مکانهای دوردست پناه بردند. بر اثر این حادثه جاده یاسوج به اصفهان برای مدتی مسدود و خودروهای زیادی در ترافیک این مسیر گرفتار شدند. دود ناشی از این انفجار و شعله های آتش همراه با بوی سوختگی و گاز سراسر منطقه تا عمق 5 کیلومتری را فرا گرفت. هنوز علت آتش سوزی از سوی کارشناسان و مسئول ایستگاه اعلام نگردیده است. در پی این اتفاق سردارامیری فرمانده تیپ 48 فتح ، سردار عظیمی فر فرماده قرارگاه پدافند غیرعامل سپاه پاسداران ، صیدالی مدیر عامل شرکت گاز استان ، آلفونه فرماندار بوراحمد، رضایی فرماندار شهرستان دنا و ارسلان پور فرمانده ناحیه انتظامی دنا در محل حادثه حضور داشتند.

نکته حایز اهمیت در این اتفاق ، عدم اطلاع رسانی به موقع به مردم و یا سرویس دهی و تامین بستر لازم جهت امنیت روحی و روانی از ناحیه مسئولین شرکت گاز به روستاییان همجوار و عدم حضور به موقع ماموران آتش نشانی  می باشد.  درخواست عمومی مردم منطقه، توجه بیشتر شرکت گاز در امور اینچنینی و امنیت جانی و روانی اهالی همجوار می باشد.

ایستگاه تقویت فشار گاز در 60کیلومتری شهر یاسوج و در 10 کیلومتری شهر پاتاوه قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کارگر گفت:

  واقعا پیمانکار مذکور تا به حال در کارگاههای خود بدلیل بیگاری کشیدن از کارگران و استفاده از نیروهای کم تجربه بخاطر اینکه حقوق کمتری پرداخت کند بارها فاجعه افریده چه جانی چه مالی چندی پیش همین پیمانکار در پالایشگاه طرح بهبود کیفیت پالایشگاه تهران بدلیل استفاده از جرثقیل از رده خارج شده برای جابجایی بارهایی بالایی چند صدتن باعث مرگ دومهندس با سابقه صنعت نفت شد در کارگاههای دیگر چون اراک عسلویه نیز فجایع جانی را بوجود اورد و متاسفانه انقدر مدیر شرکت دید کوتاهی دارد که حاضر است میلیاردها خسارت دهد ولی حقوق به یک متخصص یا انقدر کم دهد که یا باالاجبار کار کنه یا کار نکند و افراد بی تخصص را بجای ان بکار گیرد این پیمانکار که از خون کارگران ارتزاق میکند در یک دادگاه باید محاکمه شود اقای مهندس م.ک تو که کارگرانت را نیروهای محروم خبطه بختیاری تشکیل میدهند یادت باشد که تو را همین تلاش این عزیزان بختیاری و شهرکردی به اینجا رساندند حواست باشد خیلی ها زن و فرزندشان چشم به همین حقوق ناچیز کارگری ست اینقدر از حق و حقوق کارگران نزن و خرج فرزندانت در خارج از کشور نکن عمر را پایانی ست

 • تنها گفت:

  چند روز قبل پس از پانزده سال سابقه کاری با شرکت پیمانکاری مذکور انهم به عنوان یک متخصص در رشته مربوطه و لیسانس نزدیک به بیست سال قبل در حالی که جوانی ام را دادم برای شرکت فوق با کمال تعجب گفت فعلا کاری برای تو ندارم در طول زندگیم هیچگاه چنین آهی نکشیده بودم بلافاصله شنیدم کل دستگاهاش سوخته و این بخاطر اینه که کمی به خودمون بیایم و بدانیم خدا در همین نزدیکی ست

 • رواقی گفت:

  بنظر من حق این پیمانکار همین بود که از یک نیرو در چندین پست غیره تخصصی استفاده میکنه با تعداد انگشت شمار کارگر میخواهد ایستگاه بسازد ازشون بپرسید چنتا نیروی ایمنی دارید………..

 • قلی گفت:

  خیلی جالب که اسم آقایونی که فقط اومدن تا اتاق کنترل رو کامل گفتن ولی اسم قهرمانانی که از جان خود گذشتن و با خطر کردن آتش رو خاموش کردن رو اصلا نگفتن. احتمالا شما هم موافقید که آتش خودش خاموش شده! یا مثلا آین آقایون خاموشش کردن. راستی چرا صحبتی از نبود امکانات مخصوصا لباس اتش در ایستگاه هیچ جا نیست. البته آقایونی که اومدن هم جای تشکر داره ولی چرا بقیه هیچ چی؟

  • رییس شرکت تقویت گاز حاضر به مصاحبه و تصویربرداری از آتش سوزی را ندادند تا چه رسد به این که از نام نیروهای از جان گذشته را اعلام نماید!!!!

پربازديد