تاریخ درج خبر : 1391/10/26
کد خبر : ۹۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرورت بهسازی و نوسازی نانوایی های استان

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم بهسازی و نوسازی نانوایی ها ، رعایت مسایل بهداشتی و تولید نان با کیفیت در سطح استان تاکید کرد.

سید ‘حسین صابری’ روز دوشنبه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی در کهگیلویه وبویراحمد افزود: با بررسی های انجام شده وضعیت نانوایی های استان در خصوص مسایل بهداشتی و رعایت استاندارد های لازم در تولید نان نامطلوب بوده است.

وی آموزش خبازان، استفاده ازدستگاه های مجهز و پیشرفته پخت نان و نظارت مستمر و دوره ای از سوی مراکز بهداشتی و نظارتی برای رعایت مسایل بهداشتی را از راهکارهای اساسی در تولید نان با کیفیت در این استان عنوان کرد.

وی اظهار کرد: یکی از شاخص های اساسی در تولید و عرضه نان با کیفیت رعایت میزان سبوس در گندم و آرد تولیدی در نانوایی ها است.

صابری ابرازداشت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی میزان سبوس گیری در آرد گندم نباید بیشتر از هفت درصد باشد که این امر در بسیاری از نانوایی ها و آرد تولیدی این استان به میزان حدود 23 درصد نیز تجاوز کرده است.

وی عنوان کرد: این در حالی است میزان کمبود سبوس در نان تا حدود زیادی بر سلامت افراد موثر خواهد بود و بسیاری از خواص و ویتامین های موجود در نان با کاهش میزان این ماده از بین خواهد رفت.

صابری با اشاره به موضوع فاضلاب بیمارستان امام سجاد (ع) و نگرانی برخی شهروندان و شرکت آبفای شهری استان مبنی بر ورود پساب به این روخانه، اظهار کرد: با بررسی دقیق و کارشناسانه ، کوچکترین مشکل و معضلی در این راستا وجود نداشته است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شاخص های اساسی در ارتقای سطح سلامت عمومی در استان ، گفت: آمارها نشان می دهد که در بسیاری از شاخص ها وضعیت مطلوب بوده است.

وی با بیان اینکه حداقل بیش از 60 شاخص مهم سطح سلامت عمومی جامعه را تعیین می کند، افزود: استان

کهگیلویه وبویراحمد در شاخص هایی از جمله مرگ و میر کودکان ، بیماران سرطانی ، خودکش ها ، میزان دسترسی مردم به آب شرب سالم و درصد تغذیه نوزادان با شیر مادر وضعیت مطلوبی دارد.

صابری تصریح کرد: این استان همچنین در زمینه برخی شاخص های سلامت از جمله مرگ و میر زنان باردار، بیماری های روانی و شیوع کم وزنی در کودکان و نوزادان نسبت به میانگین کشوری وضعیت نامطلوبی دارد.

وی افزود: باید بتوان با برنامه ریزی صحیح و آسیب شناسی جدی و با تکیه بر نقاط مثبت سعی در رفع این معضلات و مشکلات اساسی در سلامت عمومی مردم کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد