تاریخ درج خبر : 1391/10/26
کد خبر : ۹۲۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: روش دولت در استخدام ها شبهه انگیز است

سایت استان: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای مصوبه استخدام ۱۵۰۰ نفر در دولت اندازه تشکیل یک وزارتخانه بار مالی دارد، گفت: در این مصوبه حکم هایی داده شده که حتی اگر نیت دولت هم خیر باشد روش آن شبهه انگیز است، از جمله آن نحوه جذب بدون سوال و جواب است که ناخودآگاه افراد احساس تبعیض می کنند.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به مصوبه دولت برای استخدام ۱۵۰۰ نفر در نهاد ریاست جمهوری، گفت: این مصوبه تقریبا به اندازه تشکیل یک وزارتخانه بار مالی دارد.

وی گفت: در این مصوبه حکم هایی داده شده که حتی اگر نیت دولت هم خیر باشد روش آن شبهه انگیز است. از جمله آن نحوه جذب بدون سوال و جواب است که ناخودآگاه افراد احساس تبعیض می کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه خاطرنشان کرد: افراد بیکار و فقیر کم نداریم، در حوزه انتخابیه من شرکت نفت قصد دارد ۵۰ نفر کارگر استخدام کند و برای همین ۵۰ نفر قرار است از ۱۵ هزار نفر آزمون گرفته شود، آن هم برای کارگری و رانندگی و نگهبانی. حال چطور برای استخدام ۱۵۰۰ نفر هیچ ضابطه و قاعده ای وجود ندارد؟

نماینده گچساران گفت: وقتی در جایی یک نفر تشخیص می دهد ۱۵۰۰ نفر خارج از ضوابط با هر حکمی و هر رقمی هر جا می خواهد استخدام کند معلوم است که احساس تبعیض می شود، حال هرچه بگویند قانونی یا غیر قانونی است جامعه این را نمی پذیرد.

تاجگردون تصریح کرد: دولت نباید چنین مصوباتی در قلمرو خودش داشته باشد، در همین بخش نامه دولت یکسری افزایش حقوق و دستمزد و برخی ضریب فوق العاده شغل ها تعریف شده که آن را تسری داده اند. به عنوان مثال آقای فلان در پست فلان مشمول همترازی ماده فلان قانون شود، یعنی در حد معاون وزیر! آن هم برای یک فرد خاص نه برای همه.

وی ابراز عقیده کرد: متاسفانه مجلس در این موضوع خوب ورود پیدا نکرد درحالی که این اقدامات دولت شبهه انگیز است و نباید چنین کارهایی بکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد