تاریخ درج خبر : 1392/07/02
کد خبر : ۹۲۶۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

هشت گروه نمایشی به جشنواره تئاتر استان راه یافتند

سایت استان: هشت گروه نمایشی از استان کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره تئاتر استانی راه یافتند.

120

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی ارشاد، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به راهیابی هشت اثر به بخش پایانی جشنواره تئاتر استانی اظهار داشت: در سه ماهه اخیر حدود 40 نمایش تولید تئاتر شهر و بازبینی برای شرکت در جشنواره تئاتر استانی داشتیم که از این تعداد 27 اثر برای جشنواره تئاتر استانی مورد داوری قرار گرفت.

600021

محمد پیرسبزی هیئت انتخاب این دوره از جشنواره تئاتر استانی را متشکل از سید جواد موسوی، امیرحسین نوروزی و اکبر آیین عنوان کرد و افزود: پس از بازبینی 27 نمایش از سراسر استان با جمع بندی نهایی هیئت داوران در بامداد یکم مهرماه سال جاری هشت نمایش به دبیر جشنواره جهت حضور در جشنواره ارائه شد.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر استانی از هشتم تا دهم مهرماه سال جاری در مجموعه تئاتر شهر یاسوج برگزار می شود گفت: باتوجه به زحمات کم سابقه هنرمندان هنرهای نمایشی استان و افزایش آمار کمی و کیفی آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره به نظر می رسد به آن حد از رشد نسبی در آثار رسیده باشیم که بتوانیم حرف های زیادی در جشنواره های منطقه ای و بین المللی تئاتر فجر و در اجراهای عمومی داشته باشیم .

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: معمولا داوران جشنوارهای استانی هر ساله دو گروه از هر استان برای حضور در جشنواره های منطقه ای معرفی می کنند که در سال گذشته به دلیل کیفیت کارهای ارائه شده توسط هنرمندان هم استانی سه کار به جشنواره منطقه ای راه پیدا کرد و امسال طبق قول هایی که داده اند در صورت بالا بود سطح کیفی آثار هنرمندان حاضر در جشنواره تئاتر استانی محدودیتی برای انتخاب آثار و راه یابی آن ها به جشنواره منطقه ای وجود نخواهد داشت.

پیرسزی نمایش های ” کشتن در پنج فصل و یک دره” به کارگردانی رضا گشتاسب، ” پاییز نگفته بود” به کارگردانی علی عبدیانی، ” کوسه نشینان” به کارگردانی رضا شریعتی راد، ” رز سیاه” به کارگردانی سجاد نادریان، “میناتور” به کارگردانی بابک مهرابی، ” مرگ بدون اجازه وارد می شود” به کارگردانی هدایت غلامی، ” یه بچه قورت دادم” به کارگردانی فاطمه قیصری و ” یک هفته راه رفتن در بهشت” به کارگردانی رضا کرمی زاده را آثار راه یافته به جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • منتقد بسیار معروف گفت:

  در ۱۴:۲۱

  محمود جان خسته نباشی .سعی کن یه کم شان سایت را حفظ کنی . سایت را از حالت روشنفکرانه خارج کردی و اونو عوامانه کردی . هر کامنت بی ربطی میذارن اجازه میدی بیاد بالا. هر مطلب و یا مقاله بی سر و تهی را درج می کنی . تو مسائل سیاسی و انتخاب استاندار کاملا جانبدارانه برخورد کردی . همین مقاله آقای کریمی چه ربطی داشت که گذاشتی . تازه انتظار بود آقای جامعه شناس خودش این درک را داشتند که جای مطلبی اینچنینی سایت خبری نیست . داری مخاطبانت را از دست میدی. دیر به دیر خبر می زنی . و مطالب بسیار دیگر که اگز مایل باشی به صورت کامنت گذاری باهات گفتگو می کنم . در ضمن داری راه سایت های دیگه استان را میری احتیاط کن .
  پاسخ دادن

 • محسنیان گفت:

  ادامه:
  آِیا واقعا س… ج…. م… چیزی از تئاتر می داند؟؟؟؟؟ قحط الرجال اومده؟؟؟
  حماقت تا کی؟؟؟
  من با اسم مستعار پیتام گذاشتم اما ابایی ندارم به اسم خودم بنویسم فقط بخاطر بعضی مسایل ننوشتم. اگه لازم باشه می نویسم.

 • محسنیان گفت:

  مافیای نمایشی!!!
  داوران ضعیف و باندبازی و رفیق بازی و دیکته ی ارشاد وووو چند تا از کارهای ضعیف رو تایید کرد! تئاتر درزیانی و عباس موسوی از تئاتر کرمی چند سر و گردن بالاتر و اصلن قابل قیاس نبود اما تایید نشد. تا کی این روند ادامه پیدا میکنه!!! تا کی ؟؟؟ هنرمندان مورد تایید اداره ارشاد و حوزه هنری (چه ادبی، نمایشی و غیره) از سایر هنرمندان استان ضعیف تر هستند ولی همیشه مورد حمایت اند. همه به این امر آگاهند… حال به هم زن شده اند…

پربازديد