تاریخ درج خبر : 1391/10/26
کد خبر : ۹۲۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تبعیض در فوتبال ایران بیداد می کند

سایت استان: بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال با انتقاد شدید از نبود عزت نفس در فوتبال کشور گفت: در فوتبال عزت نفس کنار رفته و امروز در تیم‌های بزرگ عنوان می‌‌شود در رختکن‌ بخاری نیست ولی از آن سو ماشین 100 میلیونی سوار می‌شوند.

اصغر شرفی با اشاره به وضعیت کنونی تیم فوتبال برق شیراز اظهار کرد: از آن سالی که از برق شیراز جدا شدم سیر نزولی این تیم را مشاهده کردم و این تیم آن قدر سیر نزولی پیدا کرد که اکنون به این‌جا و این موقعیت نه چندان مناسب رسیده است.

وی گفت: مدیریت‌های کوچک باعث شد که آدم‌های کوچک و کوچک‌تر کم‌کم در این تیم مدیریت کنند و برق با سابقه 70 ساله اکنون در جایگاهی باشد که همه آن را مشاهده می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال برق شیراز گفت: وضعیت این تیم هم مثل همه فوتبال کشور است و اگر اکنون شما در فوتبال وضعیت خوبی مشاهده کردید باید از برق شیراز هم انتظار داشته باشید که اوضاع بهتری داشته باشد.

وی سازندگی در فوتبال کشور را در حد صفر دانست و گفت: اکنون یک عده وارد فوتبال شده‌اند تا تنها برای این‌که با عکس و تصویری که از کنار فوتبال از آن‌ها منتشر می‌شود خود را مطرح کنند بدون این‌که از فوتبال الفبایی بدانند.

این بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشور با بیان این‌که این عده می‌خواهند عکسی از فوتبال داشته باشند و آن را در آلبوم خانوادگی خود بگذارند، تصریح کرد: امروزه تبعیض در فوتبال کشور بیداد می‌کند و در نظام اسلامی که عدالت را سرلوحه همه کارها قرار داده نباید اجازه داد فوتبالی این‌گونه پر از تبعیض داشته باشیم.

شرفی با بیان نمونه‌هایی از تبعیض در فوتبال کشور گفت: برای نمونه شما امکانات و پولی‌هایی که در فوتبال استقلال و پرسپولیس وجود دارد را در نظر بگیرید و بقیه تیم‌ها را نیز در نظر بگیرید.

وی از خلأ فعالیت‌های فرهنگی در فوتبال کشور به شدت انتقاد کرد و گفت: تیم استقلال می‌آید و عنوان می‌کند ما در رختکن بخاری نداریم در حالی که همین آقایان سوار خودروهایی با قیمت کمتر از 100 میلیون تومان نمی‌شوند چرا که نبود کار فرهنگی موجب شده تا عزت نفس هم از فوتبال ما رخت بربندد.

سرمربی تیم فوتبال برق شیراز از آبروداری در فوتبال در گذشته‌ها سخن به میان آورد و گفت: ما آن موقع نان و آبگوشت می‌خوردیم و اگر در جایی هم گرسنه می‌ماندیم آبروداری می‌کردیم.

وی پرداختن به فوتبال دولتی را مایه بدبختی فوتبال دانست و گفت: شما اگر از جیب خودتان 100 تومان خرج کنید آن موقع است که به اهمیت این 100 تومان پی‌می‌برید ولی هرگز به قیمت و بهای پول دولتی و چگونگی به دست آمدن آن پی نخواهید برد.

شرفی ادامه داد: قدر پول را نمی‌دانند و این کاره هم نیستند و این‌گونه است که فوتبال ما حال خوشی ندارد و هر روز می‌گوییم دریغ از دیروز.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد