تاریخ درج خبر : 1392/07/02
کد خبر : ۹۲۷۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

سه خبر از کمیته امداد

سایت استان:  کمیته امداد شهرستان کهگیلویه 261 مورد تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و اقشار آسیب پذیر پرداخت کرد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از اعطای 261 فقره وام قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان و اقشار آسیب پذیر در شهریور ماه خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، عنایت رحیمی نیا گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کهگیلویه درسال گذشته به منظور کمک به اشتغال و خوداتکایی خانواده ها اقدام به اعطای وامهای خوداشتغالی و خود کفایی در تمامی زمینه ها نمود ه که بسیاری از خانواده های تحت حمایت به مرحله خود کفایی رسیده و از گردونه حمایت خارج شدند.
وی اظهار داشت: در همین راستا در شهریور ماه 261 مورد تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 242 میلیون ریال به واجدین شرایط پرداخت شد.
رحیمی نیا افزود: وامهای قرض الحسنه کارگشایی جهت رفع احتیاجات ضروری اشخاص از قبیل هزینه های درمان، کمک هزینه ازدواج، تعمیر و تأمین مسکن، بدهکاری های مالی و کمک هزینه های تحصیل با در نظر گرفتن تمامی شرایط و رعایت اولویت ها واستحقاقها و اخذ تعهدات و ضمانت های معتبر به واجدین شرایط پرداخت خواهد شد.
وی افزود: سیاست کلی این نهاد تلاش در جهت توانمندسازی مددجویان می باشد و به تمام خانواده های تحت حمایت با توجه به توانایی و داشتن شرایط و ظرفیت های موجود هر منطقه وام خودکفایی و قرض الحسنه کارگشایی اعطاء می شود.

 برپایی 60 پایگاه جهت جمع آوری کمک های مردمی جشن عاطفه ها در شهرستان چرام

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان چرام از برپایی 60 پایگاه ثابت و سیار جهت جمع آوری کمک های مردمی در جشن عاطفه ها در این شهرستان خبر داد.

علی حسن مظاهری در نشستی با حضور فرماندهی سپاه ناحیه چرام و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در راستای برگزاری جشن عاطفه ها، اظهار داشت: جشن عاطفه ها امسال نیز در آستانه بازگشایی مدارس با شعار مهر در انتظار مهر حماسی به منظور کمک به دانش آموزان بی بضاعت برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشن از روز دهم مهر ماه در مدارس، یازدهم مهر در پایگاههای کمیته امداد در سطح شهر و دوازدهم نیز در مصلاهای نمازجمعه برپا می شود.

مظاهری بیان داشت: کمیته امداد شهرستان تمهیدات لازم را برای برپایی 50 پایگاه ثابت و 10 پایگاه سیار در سطح شهرستان فراهم نموده است.

مدیرکمیته امداد شهرستان چرام به جمع آوری بیش از 126 میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی مردم در جشن عاطفه ها در سال گذشته در این شهرستان اشاره کرد و گفت: امید است در سال جاری نیز مردم خیر و نوعدوست شهرستان به کمک نیازمندان بشتابند و با کمک های خود امکان ادامه تحصیل دانش آموزان بی بضاعت را فراهم نمایند.

وی خاطرنشان کرد: مبالغ جمع آوری شده از جشن عاطفه ها در اسرع وقت بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

بهره مندی یک هزار و 814 مددجوی کمیته امداد شهرستان بهمئی از خدمات درمانی و بیمه ای

مدیر  کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهمئی گفت: هم اکنون تعداد یک هزار و 814  مددجوی تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان از خدمات درمانی و بیمه ای این نهاد استفاده می کنند.

محمد محمدی گفت: ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مددجویان تحت حمایت یکی از برنامه های اساسی کمیته امداد در حمایت از مددجویان می باشد.

وی اظهار داشت: مراکز درمانی طرف قرارداد با کمیته امداد شهرستان بهمئی شامل پزشکان عمومی، متخصص، دندانپزشک، داروخانه، رادیولوژی و سونوگرافی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، درمانگاه و بیمارستان است که همکاری خوبی با این نهاد در جهت رسیدگی به امور درمانی محرومان دارند.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 814 مددجو از خدمات درمانی این نهاد بهره مند هستند، تصریح کرد: به همین منظور که در 6ماهه اول سال جاری بیش از 201میلیون ریال بابت هزینه های درمانی و خدمات ویژه  به این افراد پرداخت شده است.

وی در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان تحت حمایت، گفت: خدمات ارائه شده شامل پرداخت هزینه های فرانشیز و خدمات  ویژه درمانی، کمک به ارتقاء شاخص های بهداشتی نیازمندان و همچنین کمک به رفع سوء تغذیه مددجویان خصوصاً کودکان زیر 6 سال می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد