تاریخ درج خبر : 1391/10/27
کد خبر : ۹۳۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جلسات مثنوی خوانی و شاهنامه خوانی در دهدشت

سایت استان: انجمن های اهل قلم و شاهنامه دهدشت، چندی ست که اقدام به برگزاری جلسات مثنوی خوانی و شاهنامه خوانی، به صورت هر دو هفته یکبار کرده است.
به گزارش سایت استان، این جلسات با حضور و همراهی جمعی از اساتید و علاقمندان این حوزه ها در محل دائمی انجمن های اهل قلم و شاهنامه ، در” فرهنگسرای مجتمع فرهنگی و هنری کوی آزادگان دهدشت” برگزار می شود.


بنا به این گزارش، دوشنبه  دوم بهمن ماه ، ساعت 4 عصر جلسه مثنوی خوانی تحت عنوان “عصری با مثنوی” همراه با توضیح، تفسیر و تاویل مثنوی معنوی مولوی و چهارشنبه ، چهارم بهمن ماه  ساعت 8 شب نیز جلسه شاهنامه خوانی همراه با شاهنامه خوانی سنتی در محل این انجمن ها دایر خواهد بود.
انجمن های اهل قلم و شاهنامه دهدشت طی چهار سال فعالیت خود با مدیریت سید کرامت اله کریمی؛ استاد تاریخ و مدرس دانشگاه؛ برگزاری همایش ها و برنامه های متعددی از جمله : همایش حافظ و فردوسی؛ مساله قومیت، فرصت یا تهدید ؛ رگه های تاریخی در شاهنامه ؛ جامعه مدنی، الگوها و برآیندها؛ نوروز پیر برنای جاوید و مناظره آریو برزن در حریم تاریخ را در کارنامه خود دارند.
همایش کورش هخامنشی که آبان ماه امسال در دهدشت برگزار شد ، نیز از دیگر فعالیتهای این  دو انجمن بوده است.
انجمن های اهل قلم و شاهنامه، از تمامی علاقمندان برای شرکت در این جلسات که به صورت هر دو هفته یکبار برگزار میشود دعوت به عمل آورده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • صادق عطارچیان گفت:

  باسلام و تشکر از سایت استان کهکیلویه وبویر احمد امید موفقیت در اعتلای فرهنگی برایتان آرزومندم.

 • استاد دانشگاه سابق گفت:

  به نظر من تو این جلسات نباید اکثر حضار فقط شنونده باشند؛و حتی با خوندن یک بیت تو جلسه مشارکت فعال داشته باشن و یا کارهایی دیگر انجام بدهند متناسب با فضا ی جلسات شما..

 • یک کارمند گفت:

  اگه ما حصل جلسات در هر فصل یا هر سال در قالب فصلنامه یا سالنامه بیاد بیرون خیلی جالب میشه.
  ما تجربه همچین کاری را در قالبی دیگر داشتیم.
  موفق باشید.

 • از گچساران گفت:

  معمولا تعداد شرکت کنندگان این جلسات به مرور زمان کم میشه؛ و این سبب از رونق افتادن میشه؛ باید دوستان عزیز برای این موضوع که شامل اکثر جلساتی که در استان برگزار میشه هم هست؛ فکری کنن
  مثلا یه کم تنوع موثر میفته ….

پربازديد