تاریخ درج خبر : 1391/10/27
کد خبر : ۹۳۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره برداری از دستگاه دیجیتال ماموگرافی در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج

سایت استان: دستگاه ماموگرافی دیجیتال با حضوراستاندار و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد روز چهارشنبه در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج راه اندازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزان اعتبار برای خرید این دستگاه را افزون بر سه میلیارد و 750 میلیون ریال عنوان کرد.

دکتر سید ‘حسام الدین نبوی زاده’ شایعترین بیماری در بین زنان را سرطان سینه عنوان کرد و افزود: مهمترین کاربرد دستگاه ماموگرافی نیز تشخیص به موقع این بیماری خطرناک است.

وی اظهار کرد: امروزه سرطان ها بعد از بیماری های قلبی و عروقی و تصادفات رانندگی سومین عامل اصلی مرگ و میر دربین مردم جهان بخصوص در ایران است.

نبوی زاده افزود: سن ابتلا به سرطان سینه در زنان در ایران 10 سال کمتر از کشورهای اروپایی یعنی حدود 30 سالگی است.

وی تصریح کرد: راه اندازی این دستگاه در استان می تواند با تشخیص به موقع، از این بیماری پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این دستگاه پیشرفته هم اکنون به بیش از 10 میلیارد ریال رسیده است ، افزود:دستگاه ماموگرافی دیجیتال کمترین اشعه مضر را به همراه دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در آینده ای نزدیک و با تجهیز بیمارستان ها و مراکز درمانی به این گونه سیستم های الکترونیکی و پیشرفته تمامی بیماران و مردم در سطح شهرها و حتی روستاهای استان دارای کارت سلامت الکترونیکی خواهند شد.

وی ابراز داشت: داشتن کارت و پرونده الکترونیکی سلامت یکی از رویکرد ها و سیاست های اصلی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است که هم اکنون قدم های مثبتی در این راستا با جدیت برداشته شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در آیین افتتاح این دستگاه دیجیتال پزشکی در یاسوج گفت: همیشه هزینه های درمان بیشتر و سنگین تر از پیشگیری بوده است.

دکتر سید ‘حسین صابری’ افزود: هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماریها، کمک به رشد سلامت جامعه است.

وی نقش دستگاه های پیشرفته و دیجیتالی بخش درمان را در پیشگیری و کنترل به موقع بیماری ها مهم دانست و افزود: ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی روز دنیا در مراکز درمانی و بیمارستان ها نقش بسزایی در کاهش هزینه ها و تامین سلامت جامعه دارد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین از بخش های مختلف درمانی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بازدید و از برخی بیماران بستری شده در این بیمارستان عیادت کرد.

دکتر صابری در پایان نیز بانک رفاه شعبه بیمارستان شهید بهشتی یاسوج را افتتاح کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد