تاریخ درج خبر : 1391/10/29
کد خبر : ۹۳۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

دفتر دیوان عدالت اداری در استان افتتاح شد

دفتر دیوان عدالت اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجه الاسلام والمسلمین منتظری، دکتر صابری استاندار و دکتر علی جمادی رئیس کل دادگستری استان افتتاح شد
به گزارش سایت استان، حجه الاسلام منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری کشور با ابراز خرسندی از افتتاح این دفتر در استان گفت: از آنجایی که دیوان عدالت اداری عهده دار شکایات مردمی از دستگاههای اجرایی است، وظیفه دارد با دریافت لوایح و مستندات و اعلام نتیجه در موضوع شکایات به حل وفصل آنها بپردازد.
وی با بیان اینکه مردم به سه مقوله امنیت، عدالت و رفاه و فراوانی نیاز اساسی دارند گفت: هر سه در دست مدیران اجرایی و نهادهای دست اندرکار حکومتی است بنابراین کسانی که صلاحیت تصدی پست یا مسئولیتی را ندارند نباید درآن جایگاه قرار گیرند.
حجت­الاسلام منتظری با اشاره به این­که تنها جامعه قانون­مند است که می­تواند جوامع را اداره کند اظهار داشت: با قانون است که عدالت ، امنیت و چرخه اقتصادی سالم حرکت می­کند و اگر جامعه­ از قانون و عدالت دور شود راه هلاکت را پیشه خود کرده است.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بزرگترین آسیب دستگاه­های اجرایی و دست اندرکار جامعه ما عدم التزام به قانون و مقررات است و مدیر قانون گریز نمی­تواند انتظار قانون گرایی را از زیر دستانش داشته باشد.
وی اذعان داشت آنچه مردم را از نظام بدبین می­کند عملکرد بدون چارچوب و خارج از مقررات مسئولان است و این بزرگترین خطر براری کشور است.
حجت الاسلام منتظری با اظهار به این­که تفکیک قوا ضمانت بالایی در کشور دارد، گفت: نباید هیچ کدام از مسئولان سه قوه دخالت غیر قانونی در امور همدیگر داشته باشند و توصیه می­کنم که اگر همه ما ملتزم به قانون اساسی باشیم مشکلات برطرف می­شوند.
لازم به ذکر است در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان طی حکمی از سوی رئیس دیوان عدالت اداری آقای امین کریم­پور به عنوان مدیر دفتر نمایندگی در استان منصوب و مشغول به کار شدند. این دفتر در خیابان گلستان شش در ساختمان شماره دو دادگستری کل استان قرار دارد.
منبع: روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرشيد چتراذر گفت:

    باسلام خدمت برادر عزیز وبزرگوارم جناب اقای کریم پور انشالا که باپذیرفتن این مسولیت بزرگ در دیوان عدالت اداری منطقه جنوب در استان ولایتمدار مان کوشا وفعال و در مسیر این راه موفق ،سربلند وباعزت باشید

پربازديد