تاریخ درج خبر : 1391/11/01
کد خبر : ۹۳۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتباط کارآفرینی با دانشگاه حلقه مفقوده‌ای در استان است

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد از ارتباط حوزه کارآفرینی با دانشگاه به عنوان یک حلقه مفقوده در این استان نام برد و گفت: دانشجویان تشنه این موضوع هستند.

به گزارش سایت استان، جبار کیانی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم به تحقق سیاست‌های ابلاغی بخش کشاورزی از سوی مقام معظم رهبری برسیم باید به صورت عملیاتی برنامه‌ریزی کنیم و گام به گام جلو برویم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد عدم تناسب خروجی دانشگاه‌‌ها و بازار کار در این استان را یک مشکل بزرگ خواند و افزود: لازم است که در دانشگاه‌ها دانشجویانی تربیت شوند که هم تناسب و هم مهارت کافی برای ورود به بازار کار را داشته باشند.

وی ادامه داد: ارتباط حوزه کارآفرینی با دانشگاه‌ها در این استان یک حلقه مفقوده است که امروزه بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

کیانی با بیان اهمیت ایجاد اشتغال و کارآفرینی گفت:‌ دانشجویان تشنه ورود به مباحث کارآفرینی و کسب دانش در این زمینه هستند پس باید آموزش‌ها به این سمت بروند تا به کمک دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و فعالان بخش خصوصی جای خالی ارتباط کارآفرینی با دانشگاه پر شود و کمبودی در این زمینه وجود نداشته باشد.

* کهگیلویه و بویراحمد از قافله توسعه عقب است

رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: کهگیلویه و بویراحمد از قافله‌سالار توسعه و پیشرفت عقب است و این گلایه همیشگی استاندار و دیگر مسئولان است.

این مسئول در استان کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن ظرفیت‌های این استان در بخش کشاورزی اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد آماده خیز به سمت پیشرفت و توسعه است و تنها چیزی که می‌خواهد عزم همگانی و حمایت بیشتر از تولید و بخش خصوصی است.

کیانی این استان را مستعد اجرای طرح‌های کشاورزی در بخش‌های مختلف زنبورداری، شیلات، دامداری، گلخانه، گاوداری، زراعت و همه زیربخش‌های مرتبط با بخش کشاورزی دانست.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد