تاریخ درج خبر : 1391/11/01
کد خبر : ۹۴۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آثار عکاسان کهگیلویه و ویراحمد به جشنواره هنرهای تجسمی فجر راه یافت

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آثار دو هنرمند عکاس استان به پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر راه یافت.

به گزارش سایت استان، مهدی ابدالی در جمع هنرمندان استان افزود: در این دوره از جشنواره در بخش عکس که با موضوع شادی و امید به زندگی برگزار می شود، آثار عکاسی مجتبی ملایی و حسن فتاحیان به بخش نمایشگاهی جشنواره راه یافت.

وی بیان داشت: پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر 14 بهمن تا 12 اسفند 91 در تهران همزمان در 11 استان کشور برگزار می شود.

ابدالی به اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر فجر در استان اظهار داشت: 31مین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به میزبانی تئاتر شهر یاسوج همزمان با تهران از 28 دیماه آغاز شده و تا یک بهمن ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه علاقمندان به هنر نمایش از اجرای نمایشهای این جشنواره استقبال چشمگیری داشتند، تصریح کرد: نمایش “کابوس وقتی که کاپوچینو تمام می شود” از استان فارس در اولین روز این جشنواره با استقبال خوب تماشاگران روبرو شد.

هنر نمایش کهگیلویه و بویراحمد سالی بی نظیر را تجربه می کند

ابدالی افزود: هنر نمایش کهگیلویه وبویراحمد یکی از سالهای به یاد ماندنی و بی نظیر خود را سپری می کند.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه این اداره با به کار گرفتن تمام ظرفیت های مادی، انسانی وابزاری خود توانست سالی به یاد ماندنی وتاریخی را برای هنر نمایش استان رقم بزند، عنوان کرد: این رویداد برای همیشه در تاریخ هنر این استان به یادگار خواهد ماند.

ابدالی برگزاری جشنواره تئاتر استان، جشنواره ملی آیین های نمایشی در فرهنگ رضوی، جشنواره تئاتر منطقه ای فجر، میزبانی همزمان 31مین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، هشتمین سوگواره تعزیه استان، راهیابی دو نمایش از استان به تئاتر فجر، راهیابی یک نمایش از استان به بخش بین الملل و مسابقه 31مین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، بیش از 100 اجرای عمومی نمایش صحنه ای و پلاتویی وخیابانی را مهمترین رویدادهای هنری در عرصه نمایش عنوان کرد.

وی بیان داشت: ساخت و تکمیل سه باب پلاتو، یک بلک باکس، یک تالار روباز تئاتر و بهسازی تالار آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری یاسوج ، توانست استان را بالاتر از استانهای بزرگ کشور و جلوتر از اهداف از پیش تعیین شده قرار دهد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • منصور اغاز گفت:

    با سلام
    واقعا شاهکار کردن با معدود امکاناتی که داشتن باز تونستن به افتخارات استان یه افتخار دیگه اضافه کنن
    از مسئولینی که در این زمینه مشغولند هم تشکر میکنم و امیدواریم با حماتهایشان باز سبب افتخار افرینی این دو بزرگوار و دیگر عزیزان که در این زمینه به طور تخصصی کار میکنند،شوند.

پربازديد