تاریخ درج خبر : 1391/11/03
کد خبر : ۹۴۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ورود 11 میلیون گردشگر به کهگیلویه و بویراحمد در 9 ماه امسال

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:با نگاه تاریخی و طمع هایی که به این استان وجود دارد در سال 90 و 91 کاوش های غیر مجار در استان افزایش یافته است.

به گزارش سایت استان, حمید رضا واعظی زاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران استان افزود:در این مدت 220 نفر کاوشگر غیرمجاز دستگیر و پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال شد.

وی اظهار کرد:از این افراد اشیاء تاریخی و قدیمی و فلزیاب کشف و ضبط شد که این اشیاء اگر قالب موزه ای داشتند به موزه انتقال داده می شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بین همه دستگاه‌های دیگر بیش از همه به ذائقه مردم توجه داشته و می‌تواند با برنامه‌ریزی درست و اصولی بسیاری از نیازهای مادی و غیر مادی مردم را پاسخ دهد.

واعظی زاده ابراز کرد: این دستگاه به همکاری مردم در سه حوزه خود نیاز مبرم داشته و اگر مردم وارد عرصه شوند و سرمایه‌گذار همت بیشتری از خود به خرج دهد بسیاری از مشکلات در عرصه‌های مختلف از جمله کار و اشتغال برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: در سه حوزه کاری خود و برای پیشبرد اهداف کلان این سازمان اتاق فکری با حضور همه فعالان این عرصه به خصوص منتقدان تشکیل خواهیم داد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:این استان چهار فصل در حوزه میراث فرهنگی حدود 2 هزار و 600 اثر شناسایی شده، 720 اثر ثبت ملی، دو اثر ثبت شده طبیعی و 299 اثر و جاذبه طبیعی دارد که می تواند در کشور مقصد گردشگری باشیم.

واعظی زاده عنوان کرد: از مهم‌ترین مشکلات در حوزه‌‌‌های مختلف گردشگری مربوط به بخش زیرساخت‌هاست و متناسب با داشته‌ها و ظرفیت‌های خود به تکمیل و احداث زیرساخت‌ها فکر نکرده‌ایم.

وی معرفی استان را به عنوان استان چهارفصل تاکنون ضعیف دانست و گفت: یکی از دلایل اصلی ضعف در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد ناشناخته ماندن آن است که باید با اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها این ضعف بزرگ را نیز از پیش روی برداریم.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در 9 ماه سالجاری 11 میلیون گردشگر به این استان وارد شدندکه از این تعداد 4.5 میلیون گردشگر در استان اقامت داشته‌اند.

واعظی زاده بیان کرد:یکی از مشکلات بزرگ ما در بحث گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به ناشناخته ماندن جاذبه‌های گردشگری است که باید همه در این راه و برای شناسایی استان چهار فصل همت به خرج دهیم.

وی اظهار کرد:مطبوعات و رسانه های استان هر جا اشکالی دیدند از بنده و سه حوزه کاری ام سوال و نقد منصفانه کنند و پاسخگوی آنها خواهم بود اما فضای بداخلاقی و تخریب داشته های خود اشتباه است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اصلی ترین مشکل استان برای جذب گردشگر نداشتن مرز هوایی عنوان کرد و گفت :به دلیل این مشکل به جای آنکه استان مقصد گردشگری باشد تنها در مسیر گردشگری سایر استانها قرار میگیرد

واعظی زاده با اشاره به این مطلب که در گذشته به دلیل انتصاب نیروهای  غیره متخصص از ارگانهای دیگر شاهد عدم پیشرفت برنامه های میراث فرهنگی استان بودیم، تأکید کرد:نگاه بنده این است که هر گونه انتصاب در این ارگان باید از نیروهای متخصص موجود در بدنه میراث فرهنگی باشد .

وی با اشاره به این نکته که در گذشته در این نهاد فضایی را ایجاد کرده بودند که منجر به عدم پاسخگویی و بد اخلاقی شده بود، افزود : بنده وهمکارانم در تمامی ساعات شبانه روز پاسخگوی همه انتقادات و ابهامات در زمینه کاری خود هستیم .

 منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد