تاریخ درج خبر : 1391/11/03
کد خبر : ۹۴۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگاه های نظارتی با متخلفان در عرصه افزایش قیمت مرغ برخورد قانونی کنند

معاون برنامه ریزی استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت: اثرات دلال بازی و واسطه گری در افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و اختلال در توزیع آن در میان مرغداری ها مشهود است و با توجه به تأثیر آن در افزایش قیمت تمام شده مرغ،‌لازم است دستگاه های نظارتی با متخلفان این عرصه برخورد قانونی کنند.

به گزارش سایت استان,  فرهاد باقرپور در ستاد تنظیم بازار استان،‌ بر ضرورت ارایه گزارشی در خصوص علل افزایش قیمت مرغ و عدم تثبیت قیمت آن توسط دستگاه های مسئول تأکید کرد و افزود: در اسرع وقت ،‌ جلسه ای با حضور دستگاه های متولی این بخش از جمله اداره کل صنعت و معدن،جهاد کشاورزی ، شرکت پشتیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران ،‌برگزار و در این خصوص بررسی های لازم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به مشهود بودن تأثیر افزایش و نهاده های کشاورزی در افزایش قیمت مرغ،‌با هدف قطع دستان واسطه ها ، در خصوص امکان تحویل نهاده های مورد نیاز مرغدارن به اتحادیه مرغ داران و تولید کنندگان ،‌بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

معاون برنامه ریزی استاندارکهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شکایت های واصله در خصوص فروش گوشت میش به اسم و با قیمت گوشت بزغاله در بازار استان بیان کرد: مسوولان مربوطه بر این امر نظارت جدی داشته باشند و از افزایش های خودسرانه قیمت ها به ویژه قیمت مایحتاج ضروری مردم ممانعت کنند.

باقر پور تصریح کرد: اداره کل صنعت، ‌معدن و تجارت باید با آنالیز درست قیمت ها،‌از گرانفروشی های های خودسرانه جلوگیری کند و در این زمینه از همه اهرم های موجود استفاده کند.

وی با بیان این مطلب که پیگیری  جدی و به موقع مصوبات ستاد لازم است ، ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده و با هدف تأمین میوه مورد نیاز مردم در ایام نوروز،‌550 تن از سیب تولید استان ،‌ در سردخانه های استان ،‌ ذخیره شده شده است.

معاون برنامه ریزی استاندارکهگیلویه و بویراحمد به هماهنگی های انجام شده برای تأمین پرتقال و سایر اقلام مورد نیاز ایام نوروز اشاره و عنوان کرد: اداره کل صنعت،‌معدن و تجارت استان با تعیین چند مباشر اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهد.

باقر پور با اشاره به اینکه پیش بینی تولید مرغ استان در بهمن ماه ،‌676 تن مرغ آماده طبخ است ابراز کرد: در صورت نیاز،‌ مابقی مایحتاج مردم نیز از خارج از استان تأمین می شود.

وی اضافه کرد: برای نظارت بیشتر بر نحوه توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم ،‌کمیته ای نظارتی با حضور دستگاه های صنعت ،معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی و استانداری تشکیل می شود که اقدامات لازم را در این زمینه برنامه ریزی می کنند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد