تاریخ درج خبر : 1391/11/08
کد خبر : ۹۵۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

راه اندازی سامانه ارتباطی VOIP در اداره فرهنگ و ارشاد استان

سایت استان: مسئول واحد فناوری اطلاعات فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور صرفه جویی و کنترل هزینه های ارتباطی این اداره کل سامانه ارتباطی VOIP راه اندازی شد.
احسان لرکی افزود: بستر ارتباطی مخابراتی اینترانت برای استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها مکاتبات و همچنین افزایش سرعت انجام گردش کار مکاتبات در سراسر ادارات ارشاد شهرستانی داشت.

وی با بیان اینکه در راستای مدیریت هزینه های ارتباطات تلفنی سیستم VOIPبا اعتبار 170میلیون ریال راه اندازی شد، عنوان کرد: ارتباط تلفنی ادارات شهرستانی و اداره بر بستر اینترانت انجام شده و تمامی ادارات شهرستان بصورت تلفن داخلی بدون پرداخت هزینه می توانند بر بستر امن اینترانتی این اداره کل با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

لرکی یادآور شد: در این سیستم از یک دستگاه با 40 پورت FXSبرای تلفن های داخلی اداره کل و همچنین هشت پورت FXOبرای خطوط ارتباطی شهری استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در این سامانه از یک سرور با نرم افزار ویژه تولید ایران استفاده می شود، اظهار داشت: این سیستم توانایی به سزایی در کنترل پرسنل برای استفاده از خطوط تلفن را دارد.

مسئول واحد انفورماتیک فرهنگ و ارشاد استان تصریح کرد: امکانات مدیریتی بسیاری از قبیل گزارش گیری آنلاین و دریافت ریز مکالمات روزانه پرسنل و … در این سامانه قرار داده شده است.

لرکی افزود: مدیران ارشد اداره کل که در سفر یا ماموریت باشند، می توانند از طریق ابزارهای ویژه و ارتباط راه دور با شبکه اداره کل به سامانه وصل شده و از راه دور در ماموریت بصورت مستقیم با تلفن های داخلی اداره کل تماس داشته باشند.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد