تاریخ درج خبر : 1392/07/06
کد خبر : ۹۵۵۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

خبرهای کوتاه از کمیته امداد

سایت استان:  ستاد تهیه جهیزیه در شهرستان باشت با محوریت کمیته امداد برای بررسی و رفع مشکلات مددجویان بخصوص در زمینه ازدواج، برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، ستاد امام جمعه موقت باشت در این نشست که با حضور اعضای شورای اسلامی، رؤسای ادارات و نهادهای این شهرستان و جمعی از خیرین با محوریت کمیته برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: در اولویت قرار دادن راه حل های رفع مشکلات ازدواج جوانان و کمک به آنها برای شروع زندگی مشترک از وظایف اساسی مسئولان است.
حجت‌الاسلام سیدحبیب بلادی ادامه داد: رسیدگی به امر ازدواج به‌خصوص در میان جوانان علاوه بر داشتن اجر معنوی باعث برطرف شدن بسیاری از معضلات اجتماعی می‌شود.
سرپرست کمیته امداد شهرستان باشت نیز در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جلسه تشکیل ستاد تهیه جهیزیه، احیای زکات و دعوت همگانی مردم به شرکت در جشن عاطفه‌ها می باشد.
حبیب‌الله باقرپور اظهار داشت: طی دو ماه گذشته با تعاملات خوب و قابل تقدیر بین این نهاد با اعضای شورای اسلامی، رؤسا و مسئولان ادارات در این شهرستان و تعدادی از خیرین، بسیاری از مشکلات مددجویان برطرف شده است.
باقرپور خاطرنشان کرد: کمیته امداد با همراهی و همکاری سایر ادارات و با یاری خیرین و مردم نوعدوست و امدادگران واقعی می تواند نیازمندان را یاری نموده و در حل مشکلات آنان کاری از پیش ببرد.
وی تصریح کرد: این نهاد تمام تلاش خود را در شناسایی نیازمندان انجام می‌دهد و جهت کمک‌رسانی و رفع مشکلات، آن‌ها را به افراد خیر معرفی خواهد کرد.
سرپرست کمیته امداد شهرستان باشت شماره حساب 0102211979000 بانک صادرات را آماده دریافت کمک های خیرین و افراد مشتاق برای کمک به نیازمندان اعلام کرد.
باقرپور همه مردم و خیرین و متمکنین را به شرکت پرشور در جشن عاطفه ها جهت یاری رساندن دانش آموزان بی بضاعت دعوت نمود.

***

کمک بیش از 79 میلیون ریالی هیئت مذهبی سیدالشهداء به دانش آموزان نیازمند کمیته امداد شهرستان گچساران

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گچساران از کمک بیش از 79 میلیون ریالی هیئت مذهبی سیدالشهدا این شهرستان به دانش آموزان نیازمند تحت حمایت کمیته امداد خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، امراله فروزنده گفت: کمیته امداد در راستای کمک به نیازمندان تحت حمایت با همراهمی و همکاری خیرین نیکوکار خدمات مختلفی به مددجویان ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: در همین زمینه به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید و در آستانه بازگشایی مدارس هیئت مذهبی

سیدالشهداء گچساران تعداد 145 عدد کیف مدرسه و62 دست لباس مدرسه برای دانش آموزان بی بضاعت تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خریداری  و در اختیار این نهاد قرار داد.

 فروزنده هزینه خرید این مقدار کیف و لباس را 79 میلیون و 950 هزار ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و برگزاری جشن عاطفه ها از تمام مردم خیر و نوعدوست و بخصوص دانش آموزان می خواهیم که در این جشن حضور حداکثری یافته و دانش آموزان بی بضاعت را یاری نمایند.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری جشن عاطفه ها کمک به دانش آموزان نیازمند و آشنایی مردم جامعه با فرهنگ احسان و نیکوکاری و مشارکت همگانی در امورات خیر می باشد.

***

برگزاری دوره‌ آموزشی برای 65 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان لنده

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده گفت: یک دوره کلاس‌آموزشی یک روزه با عنوان همسران جوان برای 65 نفر از نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، کرامت‌الله دوستی اظهار داشت: این کلاس‌های آموزشی با هدف آموزش جوانان در زمینه‌های مسائل بهداشتی و اعتقادی و شیوه و مهارت‌های زندگی برای نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد به مدت یک روز برگزار شد.

وی افزود: این دوره آموزشی در قالب موضوعات احکام، بهداشت فردی و بهداشت روانی، اجتماعی و فرهنگی برگزار و در آن نکات لازم و ضروری زندگی به نوعروسان آموزش داده شد.

دوستی گفت: در این دوره 65 نفر از نوعروسان زیر پوشش این نهاد در شهرستان لنده شرکت نمودند.

مدیرکمیته امداد شهرستان لنده با اشاره به اهداف برگزاری این دوره تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی و طریقه همسرداری از نظر اسلام، کمیته امداد درصدد برگزاری دوره‌های مختلف آموزش زندگی به سبک اسلامی بوده و در این راه‌ برنامه‌های مختلفی را برگزار خواهد کرد.

وی اذعان داشت: این کلاس‌ها در سال‌های گذشته برای تمام نوعروسان زیر پوشش این نهاد برگزار شده تا زوج‌های جوان به سمت برخورداری از یک زندگی پایدار هدایت شوند.

مدیر کمیته امداد شهرستان لنده با اشاره به اعتبارات لازم در این زمینه، اظهار داشت: با توجه به اعتبارات مصوب برای نوعروسان برای هر نوعروس مبلغ 10 میلیون ریال درنظر گرفته شده که به عنوان کمک هزینه تأمین جهیزیه به آنها اهداء می شود.

دوستی اظهار داشت: گذراندن این کلاس آموزشی برای نوعروسان مددجو الزامی است و نوعروسان بعد از شرکت در این کلاس می‌توانند جهیزیه خود را از کمیته دریافت کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد