تاریخ درج خبر : 1391/04/07
کد خبر : ۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

سفر وزیر نفت به گچساران

سایت استان:  وزیر نفت با حضور در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از نمایشگاه دستاوردهای تولیدی متخصصان داخلی این شرکت در گچساران دیدن کرد.
به گزارش فارس از گچساران رستم قاسمی امروز و به منظور بازدید از تأسیسات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، حضور در جلسه عملیات و بررسی روند تولیدات نفتی این شرکت و نیز بازدید از چند طرح نفتی به این شهرستان سفر کرده است.

وزیر نفت لحظاتی پیش با حضور در اداره مرکزی شرکت نفت و گاز گچساران ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای و دست‌ساخته‌های متخصصان این شرکت، به گفت‌و‌گو با متخصصان و تولیدکنندگان این محصولات پرداخت.

دستگاه چاه‌پیمای نمونه‌‌گیری اندازه مخازن از مهم‌ترین دست‌ساخته‌های موجود در این نمایشگاه بوده که به همت و با تخصص و توان متخصصان داخلی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و برای اولین بار در خاورمیانه ساخته شده است.

دستگاه چاه‌پیما با هدف انجام آزمایش‌های درون‌چاهی چاه‌های نفت و گاز، در دو نوع نمودار‌گیری و عملیات مانده‌یابی و با استفاده از توانمندی‌های متخصصان داخلی و با استفاده از استانداردهای مدرن روز دنیا ساخته شده است.

تا پیش از ساخت چاه‌پیما توسط شرکت‌ بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، تکنولوژی ساخت این دستگاه به طور انحصاری در اختیار شرکت‌های صنعتی اروپایی و آمریکایی و هزینه خرید این دستگاه از این شرکت‌ها بسیار بالا بود.

هزینه تمام شده این دستگاه یک سوم مشابه خارجی بوده و با قیمتی حدود 800 هزار دلار توسط متخصصان داخلی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ساخته شده است.

دستگاه تفکیک‌گر سیار سر چاهی M.O.S نیز از دیگر دست‌ساخته‌های موجود در این نمایشگاه است که وزیر نفت از آن دیدن کرد.

هزینه ساخت این دستگاه در سال 87 افزون بر 10 میلیارد ریال بود که برای جلوگیری از سوزاندن نفت در زمان نشت گاز از آن استفاده می‌شود و کمک به محیط ‌زیست و توجیه اقتصادی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای این طرح است.

دستگاه تفکیک‌گر سیار سر چاهی با پمپاژ روزانه یک‌هزار و 700 تا 2 هزار بشکه نفت قابیلت احیای گازهای کم فشار را دارد و تاکنون دو دستگاه ساخته شده و سومین دستگاه نیز توسط متخصصان نفت و گاز گچساران در حال ساخت است.

قطعات الکترونیکی و یاتاقان، قطعات صنعتی تولید داخلی، کمپرسورهای گازی، فیلترهای ذغالی، فیلتر ثانویه آمین و پیستون پمپ گاز مایع 1300 از دیگر دستاوردهای تولیدی متخصصان شرکت نفت و گاز گچساران است که مورد بازدید وزیر نفت قرار گرفت.

 شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های مهم فرعی تابع شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بوده که با تولید افزون بر 750 هزار بشکه نفت و مایعات گازی در روز سهم عمده‌ای در تأمین درآمدهای اقتصادی کشور دارد.

تأسیسات این شرکت در چهار استان خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد