تاریخ درج خبر : 1392/07/06
کد خبر : ۹۵۶۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

از نیروهای توانمند استان در سطح مدیریت کلان کشور استفاده کنید

سایت استان: غریب واحدی پور

جناب آقای روحانی از منبعی غیر رسمی شنیدم که سال ها قبل از حاکمیت دولت های نهم ودهم که هنوز کشوررا موج نامه نگاری به مسئولین خرد وکلان به شدت این دو دوره دربرنگرفته بود .وزیر توانمندی از دولت های قبل که از قضا مورد اعتماد جنابعالی قرار گرفته وخوشبختانه از اعضای کابینه حضرت عالی است در بازدیدی گونی پر از نامه ای دریافت کرده بود که درمسیر حرکت با رسیدن به اولین پل خودرو را نگهداشت و با این توجیه که کشور با نامه آباد نمی شود دستور داد تا تمام نامه هارا در آب رودخانه ریختند.

2552
لذا، اگر چه من هم نه فقط بر این اعتقادم که حاکمیت مطلوب باید به گونه ای عمل کند که مشکلات تمام آحاد ملت بصورت ریشه ای واصولی رفع گردد وحتی در حوزه فرهنگ هم چنان دستاوردی داشته باشد که مردمش برای هر خواسته ای قلم بر کاغذ نکشند بلکه حتی برخی اوقات بسیاری تقاضاهای کتبی را دور زدن قانونی می دانم که رعایت آن به مصلحت عموم است .
اما، جناب روحانی پاقدم شما آنگونه که زیبنده یک حاکم اسلامی است . جوهر قلم ما را به جوش آورده ولحن ،گفتاروشعار امیدتان جسارت را در وجودمان زنده و وادارمان کرده است که بنگاریم اما نه برای رانت خواهی و خواسته های کم اهمیت شخصی بلکه به نمایندگی از توده ای که از قوت لایموت آنان بورس تحصیلی گرفته ایم واکنون دریافته ایم که چون ازخواستن های تاریخی که هرگزدر سبد داشته هایشان قرار نگرفته اند به ستوه آمده اند . یأس و نومیدی خوره جانشان شده است.
آری ، پیامبر اعتدال وامید در مصاف نفس گیر با روح سرکشم که آرام وقرارم را سلب کرده بود واز من مصرانه می خواست که در خصوص نامهربانی ها به استانی که همانند زادگاه حضرت عالی اگرچه در نقشه های جغرافیا ئی بواسطه وسعت کم به سختی رؤیت می شود.اما تاریخی درخشان وغیر قابل انکار دارد مغلوب ومجبور به نوشتن شوم.
جناب دکتر از کهگلویه وبویراحمد می گویم زاد بوم مردانی که ازنقش آنها در افزودن برگ زرینی به تاریخ مبارزات دیرینه ایران وایرانی با ظلم وجور که بگذریم.حداقل در دوره قریب به 4دهه انقلاب اسلامی تندیس افتخاراتشان مزین به :
“نقش آفرینی کم سابقه کم وکیفی در جنگ تحمیلی با اختصاص رکوردهای چشم گیری از تعداد رزمندگان،شهدا ،اسراوجانبازان ”
و”رکورد شکن حفظ شعائر اسلام وانقلاب با حضور درهمایش ها ومناسبت های انقلابی ونیز انتخابات های مختلف نظام به خصوص انتخابات های ملی”است.
وکمتر دانشگاه ومرکز علمی در داخل وخارج از کشوروجود دارد که عرصه هنرنمائی علمی واخلاقی فرزندانش نشده باشد وتاریخ عدم درخشش آنانی را که از آبش سیراب ،از هوایش تنفس واز اطعامش جان گرفته انددر هیچ مسابقه عادلانه ای ثبت نکرده است.
از آن مهمتر اینکه علی رغم حضور پررنگ مردمانی از این دیار در سمت ها وجایگاههای حساس،بواسطه اعتقاد زلال وشخصیت بی غل و غش آنها خوشبختانه اختلاس وسوء استفاده از اموال ملت اگر نگوئیم در کارنامه آنها ابداً وجود نداشته است به ضرس قاطع می توانیم اذعان کنیم که بسیار ناچیز بوده است وبه تعبیرشما همواره از دست پاک ترین نیروها وخدمتگزاران بوده اند.
اما،جناب دکتر همین مردم که بواسطه محرومیت ومورد ظلم قرار گرفتن از همان آغازین روزهای پیروزی انقلاب بیش از سایرین نسبت به این انقلاب احساس قرابت کرده وبه دستاوردهایش دل خوش وامیدوار بوده اند. در آستانه ورود به نیمه دوم دهه چهارم انقلاب در مقایسه با دیگر نقاط کشور از محرومیت بیشتری رنج می برند .تا جائیکه اگر ادعای اثبات ویا نفی نشده اجحاف به اقلیت ها وقومیت ها را بپذیریم اگر چه ساکنان این خطه به ظاهراز دسته بندی اقلیتی،قومی خارج بوده اند ولی مناطقی اقلیت نشین ومنتسب به قومیت های خاص باز در مقایسه با سرزمین آنهاامروزبمراتب برخوردارترند .
سکاندارکشتی امید در اقیانوس پر تلاطم دنیای امروز، بادبان های برافراشته ات در همین طلیعه سفر مسافران را در رسیدن به ساحل نجات امیدوار کرده است واین زجر کشیدگان چشم دوخته به سکانداری ات باورشان شده که درد محرومیتشان را اگر مرهمی نباشد مسکنی هست
ولی جانسوزتر از این درد آنگونه که اخیراً در ذیل عنوان “قهر دولت روحانی با مردم استان کهگلویه وبویراحمد”در سایتی محلی ذکر شده است. عدم استفاده از توان بالقوه نخبه گان ومستعدین توانمند وبا صلاحیت این استان در اداره کشور علی رغم چینش وزرای کابینه تدبیر وامید وتعیین معاونین وزارتخانه ها ومؤسسات کلان دولتی است
این درحالی است که دریغ فرصت مبارزه در جنگ امروز با تحریم اجنبی از رزمندگان ومیراث داران جنگ تحمیلی 8ساله وبستن درب فرصت ها بر روی خیل عظیمی از سرمایه های پایان ناپذیر نظام در شأن دولتی نیست که قرار است از تمام ظرفیت ها بهره گیرد
وتراژدی وقتی دردناک تر می شود که با برخورداری از ذخایر عظیم انسانی حتی برای افتخار آفرینی در سطح ملی ، هنوز نیروهای اجتماعی،سیاسی و رسانه ای استان به این دل خوشند که قراراست استاندار بومی داشته باشند.
و خبر سرگرم کننده ، دل مشغولی وتیتر اول رسانه های مجازی وغیر مجازی این ایام آنها تعیین گزینه ای ازخیل شایستگان بی شمار خود می باشد.
جناب آقای روحانی تدبیرحکم می کند که برای امید دادن به آنانکه استعداد بالقوه ای دارند . مردان مردی راکه استعداد ها وشایستگی هایشان در گذر از سختی ها بالفعل گردیده است .به فراموشی نسپاریم.
وبه یاد داشته باشیم که توسعه متوازن کشور مستلزم گزینش خدمتگزاران ملی از بین مرواریدهای ارزشمند صدف های انسانی استان های مختلف کشوربی توجه به وسعت وفاصله آنها از پایتخت است .
از اینرو،تا دیر نشده نگذارید کارنامه دولت تدبیر وامید بدون از رأی ، اثروحضوربرجسته فرزندان آریوبرزن به تاریخ فردا ارائه گردد .
” ایرانی بودن به با هم بودن خوش است “

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد