تاریخ درج خبر : 1391/11/08
کد خبر : ۹۵۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

سوء استفاده از طرح “هزاران لبخند” در استان

سایت استان: رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد گفت: سودجویان و مجرمان با ارسال تماسهای تلفنی و پیامک های فریبنده مبنی بر برنده شدن در طرح “هزاران لبخند” خواستار ارسال اطلاعات بانکی و شخصی افراد شده و با فریب از حساب بانکی آنها برداشت می کنند.
عبدالمطلب مرتضویان افزود: این گروه کلاهبردار با اعلام برنده شدن 10 میلیون ریال در قرعه کشی بزرگ طرح هزاران لبخند پول افراد را سرقت می کنند.

وی بیان داشت: چندی پیش فردی با مراجعه به پلیس فتا از کلاهبرداری و تخلیه حساب بانکی خود خبر داد.

مرتضویان تصریح کرد: این افراد با درخواست کد ملی افراد، نام و نام خانوادگی صاحب کد ملی و تعداد خانوار ایشان و مشخصات حساب شخصی، از حساب بانکی افراد سرقت می کنند.

وی افزود: افراد ساده لوح نیز به دلیل نا آگاهی به اینگونه کلاهبرداریها با دادن یکسری اطلاعات بعد از مدت کوتاهی متوجه می شوند که از جایزه خبری نیست و به دام کلاهبرداران افتاده اند.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه شهروندان همواره باید مراقب این تماسهای مشکوک باشند، عنوان کرد: شهروندان باید در صورتی برداشت غیر مجاز اینترنتی از حسابشان در اسرع وقت به این پلیس مراجعه تا اقدامات لازم در خصوص شناسایی مجرمین توسط کاراگاهان پلیس فتا انجام شود.

مرتضویان تاکید کرد: پلیس فتا رسما به صورت محسوس و نامحسوس در فضای مجازی و حقیقی حضوری فعال و گسترده دارد.

وی افزود: این پلیس برای شناسایی و برخورد جدی با متخلفین و مجرمین این عرصه تا حصول نتیجه و دستگیری آنها و سپردنشان به دست قانون از هیج کوشش و تلاشی برای احقاق حقوق شهروندان دریغ نخواهد کرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد